19,3 C
Warszawa
piątek, 30 lipca, 2021

Woda ze źródła – Agnieszka Marczak

26,743FaniLubię

Kotlina Kłodzka jest przepięknym miejscem na Dolnym Śląsku, słynącym z wielu uroczych miejscowości uzdrowiskowych leczących ludzi w sanatoriach od ponad stu lat. Lądek Zdrój, Duszniki Zdrój, Polanica Zdrój – to tylko kilka miejscowości do których zjeżdżają się tłumnie zarówno pacjenci wysyłani przez lekarzy, jak i kuracjusze, którzy chcą nabrać siły i wypocząć.

Atutem przyciągającym wszystkich są nie tylko przepiękne, odrestaurowane uzdrowiska, pensjonaty i sanatoria – ale znakomite wody źródlane, słynące z leczniczych właściwości. Górskie wody Kotliny Kłodzkiej posiadają naturalne składniki które poprawiają stan zdrowia w wielu schorzeniach. Każda z miejscowości ma pijalnie wód, które posiadają odrębne minerały i surowce, wpływające pozytywnie na organizm człowieka w każdym wieku.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Domy zdrojowe znajdują się często w przebudowanych historycznych zameczkach i pałacach zbudowanych wśród malowniczych parków i ogrodów. U podnóża Góry Parkowej w Kudowie Zdroju pierwsze źródła odkryto już w 18-tym wieku, które udostępniono budując Pijalnię w środku parku. We wnętrzu pijalni znajduje się też coś do podziwiania – freski z początku 20-go wieku namalowane przez A. Molnara. Kudowa Zdrój organizuje co roku Festiwal Moniuszkowski w Teatrze Zdrojowym im. Moniuszki.

Każda z tych miejscowości oferuje wiele atrakcji dla każdego, zarówno dla rodzin z dziećmi jak i singli w każdym wieku. Często siedząc w mieście możemy sobie tylko pomarzyć o wyjeździe, wzdychając kiedy to będą wakacje. Ale wcale nie musimy czekać na urlop, żeby zacząć dzisiaj korzystać z największego atutu jaki posiada Kotlina Kłodzka– wody źródlane. Wodę pijemy pod różnymi postaciami, używamy do herbaty, kawy i soków, ale również często kupujemy ją w butelkach – gazowaną, lekko gazowaną – do wyboru. Warto zwrócić uwagę na właściwości wody mineralnej – Staropolanki, Cyranki i wielu innych, które są na półkach w sklepach. Każda z nich oferuje wiele składników zdrowotnych, potrzebnych dla organizmu, a nadchodzące letnie upały będą nas skłaniały do uzupełniania wody w organizmie. Pamiętajmy jednak, że kupując wodę mineralną, powinniśmy nie tylko zwracać uwagę na jej składniki – ale również na opakowanie. Plastikowe butelki zawierają w sobie zazwyczaj niezdrowe czynniki chemiczne (PCB), a po wypiciu butelkę wyrzucamy je na śmieci. Czyli mamy podwójny efekt – potencjalnie dla organizmu i na pewno dla środowiska.

Jest wiele firm dowożących wodę mineralną w szklanych butelkach skrzynkami na Dolnym Śląsku i zapewne w innych miastach na terenie całej Polski. Warto sprawdzić jaką wodę oferują i w zaciszu swojego domu otworzyć butelkę orzeźwiającej, chłodnej wody i napić się wprost ze źródła Doliny Kłodzkiej. A pustą butelkę po wodzie mineralnej odstawimy do skrzynki, która zostanie zabrana przy następnej dostawie i wykorzystana jeszcze raz. Nasze środowisko odetchnie, tak samo jak i nasz organizm.

26,743FaniLubię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,743FaniLubię
323SubskrybującySubskrybuj
Curtis Sliwa calls AOC:...

Mayoral candidate slams Democrat Party's police policies on 'Hannity'

Fox News | 29 Jun, 2021
'Gutfeld!' reacts to government...

Fox News host Greg Gutfeld welcomes aliens because he thinks Earth is in need for a 'new food...

Fox News | 29 Jun, 2021
Hannity: Brian Stelter had...

'Hannity' host blasts CNN's bias coverage and highlights their declining ratings

Fox News | 29 Jun, 2021
Gutfeld reacts to Capitol...

'Gutfeld!' panel discuss how people can be wrong but claim it's 'their truth'

Fox News | 29 Jun, 2021
Gwen Berry, flag-snubbing US...

White House press secretary Jen Psaki Monday defended U.S. track and field star Gwen Berry's decision to turn...

Fox News | 29 Jun, 2021
Powered by NewsAPI.org
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×