24.8 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

ŚWIATOWY INDEKS PRZEŚLADOWAŃ nadzieja w beznadziejnym świecie – Leszek Osieczko – Open Doors

26,463FaniLubię

Drogi Czytelniku, czy wiesz, że Światowy Indeks Prześladowań został opracowany prawie 30 lat temu jako wewnętrzna baza danych do badania prześladowań na świecie? Pierwotnie był narzędziem planowania wewnętrznego. W tamtym czasie zastanawialiśmy się, jak i gdzie najskuteczniej możemy wykorzystywać nasze ograniczone zasoby, aby nieść pomoc chrześcijanom doznających najsilniejszych prześladowań. W tym celu, by móc uzyskać jak najbardziej obiektywne wyniki, zaplanowano przeprowadzenie ogólnoświatowej ankiety wśród prześladowanych chrześcijan, z którymi Open Doors od wielu lat utrzymywało bliskie relacje. Wspólnie opracowano obszerny katalog pytań, których celem było opisanie intensywności prześladowań w różnych dziedzinach życia.

Uzyskane odpowiedzi są oceniane przy pomocy systemu punktowego, dzięki czemu intensywność prześladowań można przedstawić w gradacji od »bardzo wysokich prześladowań « do »ekstremalnie wysokich«. Na podstawie otrzymanego wyniku powstaje ranking 50 krajów charakteryzujących się najsilniejszymi prześladowaniami chrześcijan. Dopiero w późniejszym okresie ŚIP zaczął być wykorzystywany w działaniach komunikacyjnych Open Doors, a jego metodologia była dalej rozwijana przez analityków i badaczy zewnętrznych jako badanie służące do określenia siły prześladowań, jakim muszą stawiać czoła naśladowcy Chrystusa na świecie.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Od lat prześladowania przybierają na sile. Na czerwono zaznaczono kraje, w których prześladowania są największe. Za czerwonym kolorem kryje się jednak nie tylko cierpienie, ale także »żywa nadzieja«: mimo najcięższych prześladowań w krajach zaznaczonych czerwonym kolorem mieszkają chrześcijanie, którzy wyznają wiarę w Chrystusa i są gotowi dzielić się Ewangelią. Chcielibyśmy w tym wydaniu Magazynu przedstawić ich twarze i opowiedzieć ich historie. Razem z nimi, jako Ciało Chrystusa, mamy misję przekazywania światu wstrząsanemu wojnami i kryzysami orędzia naszego kochającego Boga, który posłał na ten świat swojego Syna Jezusa Chrystusa, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne (Jana 3, 16). W tej misji chcemy wspierać nasze prześladowane siostry i braci. Pragniemy to czynić poprzez modlitwę, jak i niosąc konkretną pomoc.

Leszek Osieczko
Kierownik Open Doors Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content