9,9 C
Warszawa
niedziela, 26 marca, 2023

Europejski Rok Kolei należał do POLREGIO

26,463FaniLubię

POLREGIO – największy kolejowy przewoźnik pasażerski w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej notuje dynamiczny wzrost liczby pasażerów w ujęciu dwucyfrowym. Tym samym w Europejskim Roku Kolei spółka umocniła pozycję lidera w branży.

W 2021 r. z usług POLREGIO skorzystało ponad 62,6 mln pasażerów, o 6,9 mln więcej niż w 2020 roku. Oznacza to wzrost o 12% w ujęciu rocznym. Dzięki temu w minionym roku spółka uzyskała 25,6% udział w rynku. Średnia odległość podróży jednego pasażera wyniosła nieco ponad 48 km.

Są to bardzo dobre wyniki, biorąc pod uwagę trudne warunki w 2021 r., a zwłaszcza pierwszy kwartał ubiegłego roku. Dane UTK potwierdzają wysoką efektywność przewozów, realizowanych przez POLREGIO. Nasz udział rynkowy wynosi 26%. To oznacza, że co czwarty pasażer kolei w Polsce w 2021 r. skorzystał właśnie z usług POLREGIO. Jesteśmy jedynym w kraju przewoźnikiem ogólnopolskim, który w sposób efektywny zapewnia codziennie transport mieszkańcom całej Polski. Gęsta siatka połączeń i ponad 1900 stacji w całej Polsce stanowią podstawę pasażerskiego systemu transportu kolejowego. Naszym celem na kolejne lata jest przekroczenie poziomu liczby pasażerów sprzed pandemii. Jestem przekonany, że dzięki realizowanemu obecnie programowi inwestycji w nowy tabor już za chwilę przekroczymy próg 100 mln pasażerów rocznie

– mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO S.A.
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Pod koniec 2021 r. spółka rozpoczęła realizację wartego do 7 mld zł programu inwestycyjnego. Zdecydowana większość środków zostanie przeznaczona na zakup blisko 300 nowych pociągów, w tym 264 sztuk nowoczesnych EZT-ów.

Dane dostępne są na stronie Urzędu Transportu Kolejowego pod linkiem: https://dane.utk.gov.pl/sts/przewozy-pasazerskie/dane-eksploatacyjne

Źródło informacji: POLREGIO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:PAP Media Room

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content