15,1 C
Warszawa
czwartek, 23 września, 2021

Rafał Trzaskowski prosił o środki na metro na Ursusie z Krajowego Planu Odbudowy. Wbrew Budce

26,463FaniLubię

Samorządowcy Platformy Obywatelskiej zgłaszają się po unijne środki z Krajowego Planu Odbudowy wbrew żądaniom lidera ugrupowania Borysa Budki – wynika ze słów wiceministra funduszy i polityki regionalnej Waldemara Budy. W TVP.Info wyjawił, że w ubiegłym tygodniu zgłosił się do niego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Prosił o środki na metro na Ursusie, o przesunięcie środków w ramach polityki spójności dla Warszawy – mówił polityk PiS. Jak podkreślił, samorządowcy – bez względu na opcję polityczną – „absolutnie chcą środków europejskich”.

W programie „#Jedziemy” Waldemar Buda (PiS) mówił o konsultacjach ws. Krajowego Planu Odbudowy, jakie jego resort prowadził od dłuższego czasu. Zaproszenie do rozmów osobiście wysłał także do szefa Platformy Obywatelskiej Borysa Budki. Do dziś nie otrzymał odpowiedzi.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Lider PO w ostatnich dniach ostro krytykował zarówno negocjacje PiS z Lewicą jak i osiągnięte porozumienie. Zarzucał opozycyjnym partnerom zdradę i sugerował im „pójście po rozum do głowy”.

Unijne środki Platforma bombarduje od kilku tygodni, choć jeszcze w grudniu sam Borys Budka apelował o przyjęcie budżetu unijnego i zapewniał, że Platforma zrobi wszystko, aby jak najszybciej przyjąć ustawę o zasobach własnych.

Waldemar Buda w TVP Info podkreślił, że jest „zszokowany sytuacją, w jakiej samorządowcy z Platformy Obywatelskiej przychodzą do niego i dyskutują o środkach europejskich”.

W tamtym tygodniu rozmawiałem z Rafałem Trzaskowskim: prosił o środki na metro na Ursusie, o przesunięcie środków w ramach polityki spójności dla Warszawy. Jednocześnie (samorządowcy) słyszą jakieś deklaracje kolegów, którzy chcieliby te środki blokować – konstatuje Buda.

Wiceminister przyznał, że w tym samym czasie, gdy prominentni parlamentarzyści Platformy mówią: żadnych negocjacji czy rozmów z PiS, Rafał Trzaskowski prowadzi rozmowy na temat sposobu finansowania stołecznych projektów z Krajowego Planu Odbudowy.

Rozmawiałem z nim na jego prośbę o potrzebach inwestycyjnych Warszawy z punktu widzenia środków europejskich – podsumował. Jak dodał, samorządowcy – bez względy na opcję polityczną – absolutnie chcą środków z UE, dzwonią i rozmawiają na ten temat z rządem.

– Centrala PO zmusza ich do tego, by się ukrywali, nie mówili o tym głośno, żeby protestowali, żeby mówili, że tych środków nie chcą – podkreślił Buda.

Źródło: TVP.Info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
[wp_top_news]
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×