-3,7 C
Warszawa
poniedziałek, 24 stycznia, 2022

Boże igrzyska czyli talenty na medale przekute – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

Igrzyska Olimpijskie w Tokio już za nami. Dla wielu sportowców stały się okazją do mniej lub bardziej otwartego przyznania się do swojej wiary w Boga i wyrażenia przekonania, że bez Jego pomocy ich sukcesy nie byłyby możliwe.

Świeckie światowe agencje medialne „zszokowała” zwłaszcza 20-letnia Hidilyn Diaz – zdobywczyni złotego medalu w podnoszeniu ciężarów, pierwszego złotego medalu olimpijskiego w historii Filipin. Głęboko wierząca filipińska sztangistka podczas ceremonii dekoracji wzniosła palec ku niebu, pozowała do zdjęć ze złotym medalem oraz… Cudownym Medalikiem na szyi i wyznała, że swój wielki sukces zawdzięcza wstawiennictwu Matki Bożej i pomocy Pana Jezusa.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Na kolana upadła i wzrok do nieba wzniosła także inna sztangistka: Ekwadorka, 23-letnia Neisi Dajomes, zdobywczyni złotego medalu w wyższej kategorii wagowej. W wywiadach wyznała, że „ten medal jest dzięki Bogu”. Mówiła też o próbie, której poddał ją Bóg – śmierci jej najbliższych: matki i brata.

Znaczenie wiary i modlitwy (która oprócz duchowych owoców przynosi również profity natury mentalnej w postaci skupienia czy uspokojenia) i swoje zawierzenie Maryi podkreśla zawsze w swoich wywiadach 24-letnia amerykańska pływaczka Katie Ledecky, która dołożyła do swego niezwykle bogatego sportowego dorobku dwa złote i dwa srebrne medale. Dumę z jej osiągnięć w wypowiedziach dla CNA wyrazili m.in. katolicka szkoła, do której uczęszczała Stone Ridge School of the Sacred Heart w Bethesda i proboszcz parafii pw. Małego Kwiatka w Bethesda ks. Peter J. Vaghi.

Uczennicą katolickiej szkoły była także złota medalistka w biegu na 400 m przez płotki, rekordzistka świata, 22-letnia Amerykanka Sydney McLaughlin, a na warszawskim Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego studiuje nasz złoty medalista w sztafecie mieszanej 4×400 m, biegacz Dariusz Kowaluk.

Związków ze swą katolicką wiarą nie ukrywa także osiemnastoletnia amerykańska gimnastyczka Grace Ann McCallum, zdobywczyni – wraz z drużyną – srebrnego medalu olimpijskiego. Grace razem z rodzicami i pięciorgiem rodzeństwa należy do parafii pw. św. Elżbiety Anny Seton, znajdującej się w Isanti (stan Minnesota). Grace wiele zawdzięcza modlitwie, uczęszczaniu do kościoła i – jak w 2019 r. w wywiadzie dla katolickiego czasopisma „Central Minnesota Catholic” wyznała jej matka Sandy – podróżuje wszędzie z różańcem i krzyżem, który należał do jej babci. Sandy McCallum opowiedziała tam też o innym medalu zdobytym przez jej córkę dzięki modlitwom za wstawiennictwem św. Filomeny, której imię Grace wybrała sobie podczas bierzmowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Dobre Nowiny

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content