-2,2 C
Warszawa
sobota, 2 grudnia, 2023

Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej – Leszek Osieczko – Open Doors Polska

26,463FaniLubię

Drodzy Przyjaciele,

kraje Rogu Afryki znane są z ubóstwa, przemocy, korupcji oraz jako miejsca schronienia dla ugrupowań terrorystycznych. Wielu chrześcijan straciło życie w wyniku prześladowań, pozostali znajdują się pod ogromną presją. Skąd biorą siłę i odwagę, by w tak tragicznych okolicznościach dzielić się Ewangelią, i być solą i światłem?

Bo ja nie wstydzę się Ewangelii, jest bowiem ona mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego…

List do Rzymian 1,16a
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

W Liście do Rzymian 1:16 czytamy: »Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy…« Kiedy czytam świadectwa chrześcijan, będące częścią tego wydania magazynu, staje się dla mnie jasne, że rozprzestrzenianie się Ewangelii na całym świecie jest możliwe tylko wtedy, gdy chrześcijanie są napędzani miłością, mającą swoje źródło jedynie u Ojca. W Liście do Tymoteusza 1:7–8 Paweł pisze: »Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, lecz mocy i miłości, i powściągliwości. Nie wstydź się więc świadectwa o Panu naszym, ani mnie, więźnia jego, ale cierp wespół ze mną dla ewangelii, wsparty mocą Boga«.

Chrześcijanin na okładce tego wydania magazynu to Khalid* z Etiopii. Wychowywał się w radykalnej muzułmańskiej rodzinie. Kiedy przyjaciel powiedział mu o Jezusie, nawrócił się i został ochrzczony. Gdy powiedział o tym rodzinie, krewni zmusili go do opuszczenia domu i grozili, że go zabiją. Przeniósł się więc do innego miasta, gdzie mógł żyć, nie wzbudzając niczyich podejrzeń. Jednak nie chciał ukrywać swej wiary. Sam opowiada: »Odwiedzam miejsca, w których mogę opowiadać o Jezusie tym, którzy jeszcze o Nim nie słyszeli«. Jego odwaga w dzieleniu się Ewangelią zaowocowała również w jego rodzinie. Z entuzjazmem Khalid opowiada: »Moja matka, dwie siostry i brat również zostali chrześcijanami«.

Targ w Somalii

Odwaga, z jaką prześladowani chrześcijanie dzielą się Ewangelią, jest również owocem naszych modlitw. Jezus mówi w Ewangelii Łukasza 22:32: »Ja zaś prosiłem za tobą, aby nie ustała wiara twoja, a ty, gdy się kiedyś nawrócisz, utwierdzaj braci swoich«.

*Imię zmieniono

Ze słowami błogosławieństwa!
Leszek Osieczko Open Doors Polska

Dziękujemy za Twoją pomoc!

Open Doors Polska
Skr. pocztowa 91 · 02-783 Warszawa 59


Konto bankowe: PKO BP
PL 62 1020 1169 0000 8502 0250 0544
Kod SWIFT: BPKOPLPW
PROSIMY O PODANIE NASTĘPUJĄCEGO TYTUŁU PRZELEWU:
»»PROJEKT 11/2021«« DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
276SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content