16,5 C
Warszawa
niedziela, 4 czerwca, 2023

Mateusz Morawiecki o energetyce przyszłości

26,463FaniLubię

Nie tylko presja, wywierana przez Unię Europejską, ale też dążenie do wdrażania nowych technologii skłania rząd do podejmowania zmian w gospodarowaniu zasobami węgla kamiennego.

Wybitny geolog prof. Mariusz Orion – Jędrysek od lat podkreśla, że Polska nie może zrezygnować z wydobywania swych tradycyjnych surowców energetycznych. Zauważa przy tym, że poglądy wyrażane w innych krajach kontynentu motywowane są przede wszystkim tym, że po prostu żaden z nich nie ma ani złóż ani infrastruktury wydobywczej, jakie dałoby się porównać z zasobami naszego kraju.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

W czasie ostatnich swoich wizyt w Katowicach oraz Karpaczu Mateusz Morawiecki stwierdził, że polski węgiel będzie miał przyszłość, lecz w dużej mierze inną od dotychczasowej. Wiele bowiem wskazuje na to, że pojawią się warunki do opłacalnej gazyfikacji podziemnej. Jeszcze większe nadzieje wiązać należy z wodorem, jako paliwem przyszłości, do wytwarzania którego węgiel będzie surowcem zasadniczym.

Dekarbonizacja będzie więc w Polsce polegała nie na rezygnacji z węgla, ale jedynie z najprostszych metod jego spalania. Nie tylko więc nie odejdzie on do przeszłości, ale staje właśnie przed całkowicie nowymi perspektywami.

AA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
294SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content