21.8 C
Warszawa
środa, 24 lipca, 2024

Za rządów Platformy Obywatelskiej żadnej „zielonej wyspy” nie było

26,463FaniLubię

W sejmowym wystąpieniu premier Mateusz Morawiecki dobitnie stwierdził, że „rzekomy Polexit to fake news”. Wyjaśnił też, że pojęcie to zostało wymyślone przez sztab Platformy Obywatelskiej jako maczuga kłamstwa mająca służyć walce politycznej.

Tak, jak cała polityka partii Donalda Tuska, także fake news o rzekomym Polexicie to dowód na to, że formacja ta posługuje się trywialną dychotomią. Rozumkowanie tych ludzi dopuszcza dwie możliwości. Pierwszą jest nieobecność w Unii (guru tego ugrupowania Leszek Balcerowicz utożsamia to z „byciem drugą Białorusią”) albo członkostwo w UE, pojmowane tylko i wyłącznie jako posłuszne wykonywanie wydawanych w niej rozkazów. Mateusz Morawiecki natomiast, będąc gorącym zwolennikiem członkostwa, w najwyższym stopniu jest zainteresowany godną pozycją w niej Polski oraz maksymalnymi korzyściami dla swojego kraju.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

W sejmowym wystąpieniu z 13 października 2021 Mateusz Morawiecki przypomniał, że histeria na temat wymyślonego przez PO Polexitu nie jest pierwszym fake newsem, jakim posłużył się Donald Tusk. Jako premier obiecywał on przecież, że nie podniesie podatków a podniósł, nie zmieni wieku emerytalnego a zmienił, nie zrezygnuje ze stanowiska premiera na rzecz posady w Brukseli a właśnie to zrobił.

W wystąpieniu Mateusza Morawieckiego zabrakło przynajmniej jeszcze jednego kłamstwa, jakim posługiwał się Donald Tusk i jego partia. Przez długi czas Platforma Obywatelska utrzymywała bowiem, że w czasie, w którym recesja pojawiła się we wszystkich krajach Europy, jedynie w Polsce nie odnotowano ujemnego wzrostu gospodarczego. Dziś wiemy doskonale, że duża część ówczesnych statystyk wynikała z fikcyjnych faktur, mafiom vatowskim służących do wyłudzania zwrotu podatków. Za rządów PO każdego roku wykradano z polskiego budżetu dziesiątki miliardów i o analogiczną kwotę zawyżano wysokość produkcji polskiej gospodarki. Rzekoma „zielona wyspa” była więc nie efektem sukcesu gospodarki, ale fikcji wynikającej z faktur służących jedynie do grabieży budżetu polskiego państwa.

AA

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content