4,3 C
Warszawa
sobota, 8 maja, 2021

Polskie Marki 3.0 – Agnieszka Marczak

26,836FaniLubię

O znaczeniu rodzimej produkcji rolnej i gospodarki przekonaliśmy się na początku epidemii. Polscy producenci stanęli na wysokości zadania. Dzięki ich pracy nie musieliśmy się martwić, że zabraknie nam żywności i innych produktów. Jednak już teraz wiemy, że skutki COVID-19 będą jeszcze długo odczuwalne w polskiej gospodarce i w rolnictwie. To, czy gospodarka poradzi sobie z kryzysem, zależy również od nas – konsumentów.

Kiedy kupujemy polskie produkty, zapewniamy utrzymanie rodzimej produkcji, co łagodzi skutki epidemii, z jakimi muszą mierzyć się polscy producenci żywności. Pamiętajmy o tym i zwracajmy uwagę na pochodzenie towarów, które kupujemy na co dzień. Musimy mieć świadomość nakierowaną na gospodarczy patriotyzm. Nie trzeba wyjaśniać, jak ważne są decyzje podejmowane w czasie zakupów.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Robiąc zakupy, nie zawsze wiemy, czy dany produkt został wytworzony w Polsce. Albo zakładając konto w banku, nie wiemy, do kogo on należy. Często nie orientujemy się do kogo należą określone marki. Dlatego ta aplikacja rozwiąże nasze dylematy.

Aplikacja pozwala na sprawdzenie kraju pochodzenia właściciela marki produktowej lub usługowej. Daje informacje o stopniu produkcji w Polsce oraz stopniu w jakim kapitał producenta jest polski. W aplikacji można sprawdzić wszystko: żywność, chemię, sklepy, banki, operatorów komórkowych, marki hostingowe, suplementy diety, narzędzia, okna i wiele, wiele więcej.

Aplikacja ma kilka funkcji:

SKANER KODÓW – wczytując kod produktu, od razu poznamy, czy jest on wyprodukowany w Polsce, jak również otrzymamy listę polskich odpowiedników.

KATEGORIE – opcja przeglądania całych grup marek. Wystarczy wybrać z drzewa kategorii lub wyszukać kategorię. Zapewni to szybką informację na temat dostępnych na polskim rynku produktów.

ULUBIONE i MOJA LISTA – miejsce na przechowywanie marek offline. Pozwalają przygotować się do zakupów w domu lub zachować kluczowe informacje na dłużej.

TO WARTO WIEDZIEĆ – zakładka z newsami na tematy gospodarcze. Polskie wynalazki, przejęcia firm, zmiany prawne i ciekawostki. Wszystko to, co warto wiedzieć.

Dlaczego warto wspierać polskich producentów? Według wyliczeń firmy Grant Thornton średnio z każdej złotówki wydanej na produkt polskiej firmy i wytworzony w Polsce 79 groszy zostaje w kraju. W przypadku produktów wytworzonych za granicą przez firmy z obcym kapitałem jest to tylko 25 gr. Czyli łatwo możemy sobie wyobrazić, że nasze codzienne decyzje przekładają się na miliardy złotych, które umacniają gospodarkę, wspierają i rozwijają polskie przedsiębiorstwa, przekładają się na wzrost wynagrodzeń pracowniczych i na ogólny dobrobyt w naszym kraju – albo robią to samo za granicą.

Patriotyzm gospodarczy nie dotyczy wyłącznie konsumentów, ale także firm czy urzędów i jednostek samorządu terytorialnego. Każdy z wymienionych podmiotów może w swoich decyzjach uwzględniać dobro Polski. Podstawowym celem owego działania jest powstrzymanie odpływu kapitału za granicę. Czy tego chcemy czy nie, żyjemy w gospodarce kapitalistycznej i to kapitał jest kluczowym elementem naszego rozwoju.

Gdzie patriotyzm ekonomiczny ma największą siłę oddziaływania? Oczywiście w krajach najlepiej rozwiniętych, w Japonii, krajach skandynawskich czy w Niemczech. Dobrze wziąć z nich przykład i swoimi decyzjami zacząć zmieniać Polskę na lepsze.

Agnieszka Marczak

26,836FaniLubię

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Pozostańmy w kontakcie

26,836FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
Nancy Pelosi gets Willies...

The House speaker marked Willie Mays' 90th birthday by posting a photo of herself with a different San...

Fox News | 08 May, 2021
Chula Vista police serve...

The Chula Vista Police Department served a search warrant at the home of Larry and Maya Millete Friday,...

Fox News | 08 May, 2021
Tucker: Americans are being...

'Tucker Carlson Tonight' host reacts to 'troubling' April jobs report

Fox News | 08 May, 2021
'Tucker Carlson Tonight' does...

Tucker Carlson reacts to passages from the former Georgia gubernatorial candidate's steamy novel

Fox News | 08 May, 2021
Charlie Hurt: If government...

'Special Report' panel debate the reason for low April jobs numbers

Fox News | 08 May, 2021
Powered by NewsAPI.org
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×