20.6 C
Warszawa
środa, 24 lipca, 2024

Pomóż modlitwą! – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

W naszych „covidowych” czasach często widzimy lub słyszymy przejeżdżającą karetkę pogotowia. Warto wtedy odmówić krótką modlitwę lub akt strzelisty w intencji chorego, do którego lub z którym ona jedzie. To piękny i niezwykle prosty, niewymagający wielkiego wysiłku uczynek miłosierdzia. Zachęcał do niego niedawno na Twitterze arcybiskup Nowego Jorku kard. Timothy Dolan. Dobry pomysł, nieprawdaż?

Warto pomodlić się w intencji poszkodowanych lub osób znajdujących się w kłopotach także wtedy, gdy widzimy lub słyszymy przejeżdżający wóz strażacki, policyjny, kondukt pogrzebowy. Piszący te słowa kultywuje inny zwyczaj: odmawianie modlitwy „Wieczne odpoczywanie…” podczas przechodzenia lub przejeżdżania obok cmentarza. Warto mieć wtedy na uwadze również to, że w ten sposób pomagamy nie tylko tym, za których się modlimy, lecz także… sobie samym, gromadząc sobie „kapitał” w niebie. I jeszcze coś – warto zaszczepić te dobre zwyczaje swoim dzieciom!

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Kardynał Dolan wspominał, że w dzieciństwie, kiedy w szkole słyszeli dzwony cmentarne, nauczyciele polecali im wstawać i odmawiać za zmarłych krótką modlitwę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content