23.7 C
Warszawa
niedziela, 19 maja, 2024

Premier: Rosja z premedytacją wprowadziła całą Europę w kryzys energetyczny i gospodarczy

26,463FaniLubię

Dzisiaj rano w KPRM spotkałem się z samorządowcami, by porozmawiać o absolutnie bezprecedensowym kryzysie energetycznym i gospodarczym, w jaki Rosja z premedytacją wprowadziła całą Europę. Jest to jeden z frontów na którym Putin prowadzi swoją bestialską wojnę. Ta sytuacja wymaga szczególnej mobilizacji od całej administracji publicznej – nie tylko od rządu, ale także właśnie od prezydentów miast, starostów, wójtów, burmistrzów, którzy bezpośrednio odpowiadają za to, aby ciepło, energia elektryczna czy węgiel dotarły do mieszkańców. Wszyscy mamy swoją rolę do odegrania na poszczególnych szczeblach administracji publicznej. Apeluję o sprawną współpracę i niewykorzystywanie polityczne tej sytuacji.

W obliczu tych wyzwań tworzymy system redukcji podwyżek cen prądu dla samorządów – poprzez mechanizm kalkulacji cen oraz dopłaty z budżetu pańtwa. Polega on na zamrożeniu do pewnego poziomu wzrostu cen energii – tak, żeby nie były to przyrosty rzędu kilkuset procent, jakie były proponowane przez firmy energetyczne. Zdajemy sobie sprawę, że propozycje, które trafiają do samorządów, trafiają również do odbiorców wrażliwych – czyli także m.in. do szpitali, instytucji kultury, edukacji i oświaty.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Walczymy też o poprawę efektywności dystrybucji węgla. Jego kolejne transporty płyną do nas już od kilku miesięcy, wielkie hałdy są magazynowane w portach – ale aby trafił on do odbiorców, musimy również skorzystać ze wsparcia samorządowców którzy są najbliżej mieszkańców. Wiem, że są gminy, które między sobą już teraz się dogadują, za co bardzo serdecznie dziękuję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content