21,9 C
Warszawa
środa, 17 sierpnia, 2022

Przywrócić nadzieję – Open Doors

26,463FaniLubię

Uciekając przed niewyobrażalną nędzą w Korei Północnej, napotykają na kolejne cierpienia w Chinach – tak wygląda sytuacja wielu kobiet z Korei Północnej. Pracownicy Open Doors tacy jak Rebeka* z narażeniem życia opiekują się nimi, przywracając im nadzieję.

Rebeka pracowała w chińskim regionie graniczącym z Koreą Północną. W ostatnim czasie przekazała swoje obowiązki innemu pracownikowi, ponieważ wyszła za mąż i założyła rodzinę. Teraz opowiada nam o swoich doświadczeniach – na przykład o tym, że najbardziej tęskni za kobietą, która kiedyś stanowiła dla niej największe zagrożenie, gdyż pracowała jako szpieg.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

W szponach handlarzy ludźmi

Niedostatek i ucisk we własnym kraju powodują, że wielu mieszkańców Korei Północnej ucieka w poszukiwaniu lepszego jutra. Często, zwłaszcza kobiety, wpadają w ręce przemytników, będących handlarzami ludźmi, którzy sprzedają je chińskim mężczyznom. Życie tych kobiet jest katorgą, często naznaczone ubóstwem i przemocą. Pracownicy i partnerzy Open Doors pomagają zdesperowanym uchodźcom, wspierają ich niezbędnymi do życia środkami. Ponadto chrześcijanie wysłuchują uchodźców, modlą się z nimi i dzielą się z nimi Ewangelią.

Uzdrowienie z kłamstw i krzywd

Jak relacjonuje Rebeka, opowiadanie kobietom o Chrystusie było bardzo trudnym zadaniem, biorąc pod uwagę indoktrynację północnokoreańskiego społeczeństwa: »Kiedy po raz pierwszy usłyszały Słowo Boże, śmiały się, jakby to był nonsens. […] Chętnie by uwierzyły, ale przesłanie Biblii było tak odmienne od tego, czego się nauczyły, że potrzeba było czasu, aby dostrzegły prawdę«. Przez doznawane cierpienia kobiety były bardzo zranione psychicznie, zamknięte w sobie i nieufne. »Na początku były zazdrosne o siebie i nienawidziły się wzajemnie. Było wiele kłótni« – wspomina Rebeka. Jednak dzięki opiece duszpasterskiej, odkrywaniu prawd Słowa Bożego i wzroście ich osobistej relacji z Chrystusem, stopniowo doświadczyły uzdrowienia. »Nauczyły się wzajemnie wysłuchiwać, pocieszać i zachęcać. Zauważyłam, że Pan Jezus naprawdę dotyka ich serc i pokazuje im, jak kochać«.

Z Jezusem u boku przez niebezpieczeństwa

Towarzyszenie duchowe tym wewnętrznie złamanym kobietom było dla Rebeki dużym wyzwaniem. Zagrażająca życiu praca odbywała się w ścisłej tajemnicy: »Na spotkania z kobietami starałam się nie jeździć autobusami ani pociągami, bo w nich kontroluje się pasażerów. Ze względów bezpieczeństwa musiałam unikać okazywania dowodu osobistego. Często korzystałam z nielegalnych środków transportu«. Zdekonspirowanie przez chińskie władze lub północnokoreańskie tajne służby miałoby fatalne skutki – zarówno dla kobiet, jak i dla Rebeki. Nielegalni uchodźcy są odsyłani do Korei Północnej, gdzie czeka na nich więzienie, okrutne przesłuchania i tortury. Jeśli wyjdzie na jaw, że ktoś został w Chinach chrześcijaninem, w Korei Północnej zostaje natychmiast zabity lub deportowany do politycznego obozu pracy, z którego nikt nie wychodzi na wolność. Ponadto północnokoreańskie tajne służby w Chinach »polują« na chrześcijan pomagających uchodźcom. Ujawnienie pracy Rebeki mogło sprowadzić na nią wielkie niebezpieczeństwo. »Wiem, że Jezus mnie chronił – wyznaje – zawsze udawało mi się dotrzeć do kobiet, nigdy nie było żadnego wypadku czy zagrożenia. To była wyłącznie łaska Boża«.

W trakcie trwania misji doświadczyła tego, jak Jezus chronił jej służbę, nawet w sytuacji poważnego zagrożenia. »Kobieta, za którą tęsknię najbardziej, to ta, którą podejrzewam, że była w rzeczywistości wyszkolonym szpiegiem – mówi Rebeka. Zachowywała się podejrzanie i czasami kłamała na temat swojej wiary«. Jednak jakimś cudem podejrzana o szpiegostwo nie zadenuncjowała nas; co więcej, coś w grupie zdawało się poruszyć jej serce. »Z dnia na dzień przestała być obojętna, zaczęła aktywnie uczestniczyć w spotkaniach i pomagać« – relacjonuje Rebeka. »Ale miała różne momenty «. Rebeka bardzo chętnie dowiedziałaby się, co ta kobieta dzisiaj robi. »Bardzo mi jej brakuje« – mówi.

Prosimy, módlcie się za osoby pracujące z uchodźcami z Korei Północnej. Módlcie się o ochronę przed dekonspiracją i o to, aby wiele kobiet doświadczyło uzdrawiającej mocy Chrystusa. Módlcie się również za tę kobietę, o której opowiedziała Rebeka, aby szczerze otworzyła swoje serce na Boga, szukając u Niego przebaczenia grzechów. /

*Imię zmienione

Dziękujemy za Twoją pomoc!

Open Doors Polska
Skr. pocztowa 91 · 02-783 Warszawa 59


Konto bankowe: PKO BP
PL 62 1020 1169 0000 8502 0250 0544
Kod SWIFT: BPKOPLPW
PROSIMY O PODANIE NASTĘPUJĄCEGO TYTUŁU PRZELEWU:
»»PROJEKT 10/2021«« DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content