-2,3 C
Warszawa
sobota, 2 grudnia, 2023

Globalne korporacje w Polityce – Agnieszka Marczak

26,463FaniLubię

W ostatnich dniach marca dwa stany w USA – Georgia i parę dni później Texas, uchwaliły zmiany w prawie wyborczym w swoich stanach. Gubernatorzy tych stanów dokonali tego zgodnie ze swoimi prawami konstytucyjnymi, w odpowiedzi na masowe zmiany rządu federacyjnego z Waszyngtonu.

Ustawa HR 1 oraz bezprecedensowa liczba dekretów prezydenta Bidena zmieniają rzeczywistość Stanów Zjednoczonych Ameryki, które są przecież federacją stanów, ustanawiających swoje własne prawa. Ustawa HR 1 tylko z nazwy odnosiła się do pomocy rządu w kryzysie pandemii. Pod przykrywką Covid 19 przegłosowano wiele ustaw, które naruszają integralność systemu demokratycznego i podziału stanowego. Rzekomy rasizm w USA stał się tubą propagandową lewackich demokratów, którzy chcą wprowadzić jak najwięcej postanowień umacniających ich władzę.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Zmiany wprowadzone przez stany Georgia i Texas, dotychczas republikańskie, wywołały lawinę komentarzy nie tylko w mediach, ale również w środowiskach biznesowych. Wiemy o istniejącej od zeszłego roku cenzurze w interncie, stosowanej przez wielkie korporacje. Ale wystąpienia przewodniczących zarządu (CEO) linii lotniczych, organizacji sportowych oraz koncernu Coca Cola są absolutnym precedensem – korporacje zaczynają ingerować w życie obywateli USA. Wskazując na rasistowskie przesłanki przeprowadzonych zmian wyborczych, głosząc, że pracownicy linii lotniczych DELTA (stan Georgia) oraz American Airlines (Texas) będą musieli legitymować się dowodem osobistym. To pokazuje wzrost lewackich wpływów bogatych na prawa maluczkich.

W latach 70. Coca Cola po cichu podpisywała w ubogich stanach umowy ze szkołami, dając im fundusze w zamian za instalowanie w korytarzach automatów sprzedaży coli. Bardzo sprytna taktyka doprowadziła do uzależnienia młodych ludzi od coca coli. To spowodowało olbrzymią otyłość wśród młodych Afro-Amerykanów, ale ich zdrowie nie interesowało korporacji. Dopiero kilkanaście lat temu zabroniono instalowania automatów sprzedających tego typu napoje we wszystkich szkołach w USA.

Obecne deklaracje korporacji, już oficjalnie wykorzystujące rasizm dla umocnienia swoich wpływów, to pełzająca dyktatura gigantow światowych na życie ludzi. W Polsce również był taki przykład – zwolnienie pracownika IKEI za wyrażanie własnych poglądów, któremu dopiero sąd przyznał rację. Musimy zdawać sobie z tego sprawę, bo ta hydra monopolów korporacji podnosi się i już jest na czterech nogach.

Świadomość wpływu lewackiej propagandy na nasze życie może tę hydrę unicestwić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
276SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content