17.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Uczniowie liceum karani za znak błyskawicy. Dyrektor: „Nie można obrażać uczuć drugiej osoby”

26,463FaniLubię

Uczniowie jednego z łódzkich liceum nie mogą umieszczać znaku błyskawicy oznaczającej symbol Strajku Kobiet na swoich awatarach w czasie lekcji zdalnych. Takie przepisy wprowadził dyrektor placówki, który chce aby szkoła była miejscem, w którym nie ogranicza się wolności drugiej osoby oraz nie obraża jej uczuć.

Według informacji podanych przez TVN za umieszczenie znaku błyskawicy w awatarze w czasie lekcji zdalnych uczniowie mogą otrzymać punkty ujemne lub zostać usunięci z lekcji zdalnych.

„Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr 34 w Łodzi wprowadził w szkole nowy regulamin zakazujący umieszczania znaków graficznych, które można zidentyfikować, a nawiązujących między innymi do partii politycznych, stowarzyszeń, organizacji, odwołujących się do działań politycznych czy o wydźwięku wulgarnym.”

– pisze TVN24.
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Zdaniem dyrektora regulaminowy zakaz „ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobistego i szacunku uczniów oraz umożliwia zachowanie porządku i dyscypliny w szkole, podkreślając apolityczność szkoły”. Z kolei „awatar członka społeczności szkolnej (…) nie może ograniczać wolności drugiej osoby ani obrażać jej uczuć„.

„Dyrektor szkoły, odpowiadając za realizację nauki zdalnej, ustala zasady korzystania z narzędzi informatycznych dla nauczycieli i uczniów. Uczniowie i nauczyciele są zobowiązani do przestrzegania obowiązujących w szkole przepisów prawa” – czytamy w oświadczeniu Kuratorium Oświaty w Łodzi.”

– czytamy na stronie TVN24.

– Nie spodziewałam się czegoś takiego ze strony mojej szkoły, bo jednak uważam, że nie robię nic złego, żeby to mogło być aż w taki sposób egzekwowane

– mówi licealistka Sandra Osiowa dla tvn24.

„Ale Łódź to nie jedyny przypadek – podobnie było w Tarnowie, Krakowie, w Końskich, Lublinie czy Kraśniku. Tam też za symbol błyskawicy u uczniów przewidywano kary między innymi usunięcia ze zdalnych lekcji. Licealistka z Łodzi nie ma jednak zamiaru ustąpić.”

– czytamy na stronie tvn24.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content