9,8 C
Warszawa
czwartek, 29 lutego, 2024

Wójcik: „Jest się albo mężczyzną albo kobietą” Olejnik: „To jest ciemnogród. Pan nie będzie decydował”. Minister zaorał Olejnik!

26,463FaniLubię

Minister Michał Wójcik z Solidarnej Polski był wczoraj gościem Moniki Olejnik w Kropce nad i. Dziennikarka poruszyła temat ostatniego wpisu prof. Krystyny Pawłowicz, w którym poinformowała, iż w szkole w Podkowie Leśnej dyrektor nakazała nauczycielom zwracać się do ucznia-chłopca per. Agnieszka, gdyż taka była wola rodziców. Minister wskazał, że nie ma czegoś takiego jak płeć społeczno-kulturowa.

– Pierwszą osobą, która powinna zadać sobie pytanie, czy to było dobre dla dziecka, żeby taką uchwałę rady pedagogicznej podejmować, jest dyrektor tej szkoły – dodał minister.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Dziennikarka zapytała, czy zdaniem Wójcika dobro dziecka nie jest najważniejsze.

– Dobro dziecka jest najważniejsze, natomiast trochę odchodzimy od tego, co jest istotą. Pani rozmawia z Michałem Wójcikiem a nie Zosią Wójcik ani Michaliną Wójcik – ironizował. – Nie przeszkadzałoby mi gdyby nagle pan odkrył w sobie, że nie jest mężczyzną, a kobietą

– odpowiedziała Olejnik.

Wójcik ocenił również, że w najbliższych miesiącach pojawi się więcej tego typu spraw.

– Rozmawialiśmy o tym, żeby ideologia nie wkraczała do szkół. W pani programie mówiłem, że są cechy biologiczne i jest się albo mężczyzną albo kobietą, a nie to, że jest kulturowo, społecznie. Proszę mówić do mnie, że jestem kobietą, tak mnie traktować, nie wiem wcześniej przejść na emeryturę, może korzystać z innych rzeczy, no pani redaktor, no halo, no coś nie tak jest – przekonywał Wójcik, na co zareagowała Olejnik.

– No halo, no coś nie tak jest. To jest ciemnogród, co państwo sobą reprezentują – powiedziała.

-To jest ciemnogród, tak? Rozumiem, że bardzo postępowe jest, jeżeli ma pani mężczyznę i mężczyzna uznaje się za kobietę i to jest bardzo postępowe. Więc właśnie temu mówimy: nie. Temu mówimy: nie wolno stawiać świata na głowie.

mówił stanowczo minister.

-Przepraszam bardzo, pan nie będzie decydował czy ktoś jest mężczyzną czy jest kobietą, to on decyduje. – stanowczo odpowiedziała Olejnik.

-Jest akt urodzenia, są akty stanu cywilnego i jest pewna procedura. No przecież nie można sobie wybrać płci – dodał Wójcik.

-No można sobie wybrać. Jeżeli ja się czuję mężczyzną, dlaczego mam nie zrobić sobie operacji i nie być mężczyzną, bo Michałowi Wójcikowi się tak nie podoba? – pytała Olejnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
273SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content