22.8 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Premier Mateusz Morawiecki otrzymał misję tworzenia rządu

26,463FaniLubię

Inauguracja X kadencji Sejmu to ważne wydarzenie dla wszystkich Polek i Polaków. Premier Mateusz Morawiecki podsumował działania rządu na pierwszym posiedzeniu w nowej kadencji. Przypomniał o wsparciu dla obywateli podczas kryzysów i dotrzymywania obietnic wyborczych. Przedstawił kluczowe inwestycje, które udało się zrealizować np. budowa zapory na granicy z Białorusią. Dzięki działaniom rządu komfort i jakość życia Polek i Polaków znacząco się poprawiły. Podczas inauguracji X kadencji Sejmu, zgodnie z przepisami Prezes Rady Ministrów podał swój dotychczasowy rząd do dymisji. Po zakończeniu obrad Prezydent RP desygnował nowego premiera. Misję tworzenia rządu otrzymał ponownie Mateusz Morawiecki.

Premier podsumował dotychczasowe działania rządu

Premier Mateusz Morawiecki podczas wystpienia w Sejmie RP.
Premier Mateusz Morawiecki podczas wystpienia w Sejmie RP.
Premier Mateusz Morawiecki podczas wystpienia w Sejmie RP.

Podczas inauguracji X kadencji Sejmu premier Mateusz Morawiecki podsumował ostatnie 4 lata działań Rady Ministrów. Mierzyliśmy się m.in. z pandemią COVID-19, a także kryzysem inflacyjnym i energetycznym wywołanym przez agresję Rosji na Ukrainę. Jednak rząd w każdej sytuacji był blisko Polek i Polaków i ich wspierał.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Rząd przez ostatnie 4 lata dbał o równomierny i sprawiedliwy rozwój. Dzięki temu w Polska powstało szereg inwestycji, które zwiększają komfort życia mieszkańców naszego kraju. To wyremontowane drogi, nowe boiska czy przedszkola. Rząd wprowadził wiele programów społecznych, które pomagają Polkom i Polakom w codziennym życiu. To m.in. 13. i 14. emerytura, Rodzina 500+ (od stycznia 2024 roku 800+) czy Kredyt 2%. Nie byłoby to możliwe bez naprawy finansów publicznych.

– Mamy najwyższą rekordową liczbę osób pracujących, powyżej 17 milionów. Pomimo tych czterech egipskich plag, które na nas spadły, mamy bardzo stabilne finanse publiczne – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Prezydent RP desygnował Prezesa Rady Ministrów

– Bardzo gorąco dziękuję za wszystko, co udało się zrobić. Raz jeszcze przepraszam za potknięcia, błędy ostatnich czterech lat i proponuję koalicję polskich spraw. Polska jest tego warta. Walczmy o Polskę. Niech żyje niepodległa, suwerenna, dostatnia i solidarna Rzeczpospolita – podsumował w Sejmie szef polskiego rządu.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda desygnował Prezesa Rady Ministrów. Misję tworzenia rządu otrzymał ponownie Mateusz Morawiecki.

Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content