27.2 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Nadzwyczajna wideokonferencja członków Rady Europejskiej w sprawie sytuacji na Bliskim Wschodzie

26,463FaniLubię

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w nadzwyczajnej Radzie Europejskiej w formie wideokonferencji. Spotkanie poświęcone było sytuacji na Bliskim Wschodzie. Polska oraz pozostałe państwa członkowskie Unii Europejskiej apelują o natychmiastowe uwolnienie zakładników. Szefowie państw i rządów UE przyjęli 15 października wspólne oświadczenie w sprawie sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki wziął udział w nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Europejskiej w formie wideokonferencji w temacie sytuacji na Bliskim Wschodzie. Ponad tysiąc izraelskich cywilów zginęło w atakach terrorystycznych Hamasu. Wielu obywateli zostało porwanych. Państwa członkowskie Unii Europejską apelują o natychmiastowe i bezwarunkowe uwolnienie zakładników.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Wspólne oświadczenie UE

Państwa członkowskie Unii Europejskiej przyjęły wspólne stanowisko i ustaliły jasny, jednolity kierunek działań. Potwierdzeniem tych ustaleń jest wystosowane oświadczenie, które zakłada, że:

  • Unia Europejska jest niezłomnym orędownikiem pokoju i poszanowania prawa międzynarodowego;
  • Wspólnota musi działać na rzecz zapewnienia pomocy humanitarnej i uniknięcia regionalnej eskalacji konfliktu oraz wszelkich naruszeń prawa humanitarnego.

Ewakuacja polskich obywateli z Izraela

14 października zakończyła się akcja ewakuacyjna Polaków z Izraela. Ponad 1,5 tys. naszych rodaków jest już bezpieczna w swoich domach. W tym trudnym czasie polski rząd udowodniły, że zdrowie i życie naszych obywateli jest najwyższym priorytetem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content