23.4 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca, 2024

Premier w Gliwicach o odbudowie i modernizacji polskiej armii: najsilniejsza armia lądowa w Europie i silny kooperujący z innymi przemysł zbrojeniowy to jest nasz cel

26,463FaniLubię

Jednym z naszych głównych priorytetów jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim Polakom. Dbamy o to, dzięki odpowiednim inwestycjom w rozwój służb mundurowych i infrastruktury. Przekazujemy rekordowe środki na uzbrojenie – do 4% PKB. W Polsce mamy zakłady produkujące sprzęt wojskowy, który jest nowoczesny i spełnia najwyższe standardy. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A. Firma specjalizuje się w produkcji oraz modernizacji sprzętu pancernego.

Inwestycje w armię, żołnierzy i ratowanie zakładów zbrojeniowych

Premier w Zakładzie Bumar-Łabędy.
Premier w Zakładzie Bumar-Łabędy.
Premier w Zakładzie Bumar-Łabędy.
Premier w Zakładzie Bumar-Łabędy.

Jak podkreślił szef polskiego rządu, dzięki pieniądzom ściągniętym od mafii vatowskich mamy możliwość odbudowy potencjału zakładów zbrojeniowych, takich jak ten w Gliwicach. To dla rządu ważne zadanie, które realizuje.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

To właśnie dobra sytuacja finansów publicznych pozwala na bezprecedensową modernizację naszej armii. Stabilne i coraz wyższe przychody do budżetu państwa pozwalają na większe inwestycje w bezpieczeństwo naszej Ojczyzny. Na koniec 2022 r. wydatki na obronność osiągnęły poziom 2,22 proc. PKB, co znacznie przekracza minimalne wymagania NATO (2 proc. PKB na obronność). To stawia Polskę wśród liderów Sojuszu Północnoatlantyckiego – jeśli chodzi o wydatki na zbrojenia.

– Kompetencje polskich pracowników, inżynierów i projektantów, pracowników liniowych na coraz bardziej nowoczesnych liniach technologicznych to jest bezcenna wartość. My tę wartość uratowaliśmy przed zniszczeniem – jak w Stalowej Woli, tak i tutaj miały one ulec zniszczeniu. Dzisiaj one się odbudowują dzięki pieniądzom zabranym przestępcom podatkowym – powiedział premier.

Rozwój przemysłu i nowe miejsca pracy

– Chcę powiedzieć wszystkim pracownikom z Gliwic, że wielki plan budowy Krabów, tutaj właśnie będzie miał swoje miejsce w Gliwicach –  premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że to właśnie w Zakładach Bumar-Łabędy będą produkowane nowoczesne armatohaubice Krab.

Dziś mamy dodatkowe środki na inwestycje w najnowocześniejsze linie technologiczne, które będą służyły rozwojowi polskiego przemysłu. Oznacza to zwiększenie miejsc pracy oraz zwiększenie wynagrodzenia polskich pracowników.

Zakłady Bumar-Łabędy zaliczane są do przedsiębiorstw o strategicznym znaczeniu dla obronności kraju. Firma specjalizuje się w produkcji, remontach oraz modernizacji sprzętu pancernego. Zakład jest również głównym wykonawcą w modernizacji czołgów Leopard.

Rozwój polskiej armii

Musimy mieć armię tak silną, żeby żadna inna nie odważyła się nas zaatakować. Konsekwentnie inwestujemy w rozbudowę polskiej armii. W dużej części uzbrojenie pochodzi z krajowej produkcji, które tworzymy w zakładach w całej Polsce. Produkujemy supernowoczesny sprzęt kompatybilny z urządzeniami z NATO.

Obok modernizacji armii, kluczowe jest też zwiększanie jej liczebności. Od 2015 r. liczba żołnierzy w Siłach Zbrojnych RP wzrosła z 95 tys. do ok. 174 tys. obecnie. Nowe przepisy Ustawy o obronie Ojczyzny przewidują, że polska armia docelowo zostanie zwiększona do ok. 300 tys. żołnierzy – 250 tys. żołnierzy zawodowych i 50 tys. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Nasza ojczyzna jest bezpieczna, bo powiększamy polską armię. Od roku 2015 zwiększyliśmy zarówno stan liczbowy naszej armii, powołaliśmy nowe rodzaje sił zbrojnych, ale także znakomicie poprawiliśmy uzbrojenie polskiej armii.

Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content