17.2 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Piknik rodzinny w Tychach: premier Mateusz Morawiecki o przyszłości Polski i polskich rodzin

26,463FaniLubię

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się na pikniku z rodzinami. Była to okazja do rozmów o przyszłości Polski i dalszych działaniach polskiego rządu. Polityka społeczna oparta o solidarność, ale również wsparcie dla inwestycji i zwiększenie bezpieczeństwa – to są filary wiarygodności rządu. Flagowy program rządu Rodzina 500+ już od stycznia 2024 r. stanie się programem Rodzina 800+. Świadczenie miesięczne zostanie podniesione do 800 zł na każde dziecko. Dostosowujemy wysokość wsparcia do obecnych potrzeb polskich rodzin.

Pikniki rodzinne to ważny czas dla premiera Mateusza Morawieckiego. To najlepsza okazja by twarzą w twarz porozmawiać z obywatelami o ich potrzebach oraz o zrealizowanych obietnicach. Dla rządu bezpieczeństwo i dobro polskich rodzin jest priorytetem, dlatego nie zwalniamy tempa i realizujemy kolejne zapowiedziane projekty. Wprowadzanie nowych programów nie byłaby możliwa bez uszczelnienia krajowego budżetu.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-
Premier podczas pikniku Rodzina 800 plus w Tychach.
Premier podczas pikniku Rodzina 800 plus w Tychach.
Premier podczas pikniku Rodzina 800 plus w Tychach.
Premier podczas pikniku Rodzina 800 plus w Tychach.
Premier podczas pikniku Rodzina 800 plus w Tychach.
Premier podczas pikniku Rodzina 800 plus w Tychach.
Premier podczas pikniku Rodzina 800 plus w Tychach.
Premier podczas pikniku Rodzina 800 plus w Tychach.

Solidarność społeczna i zrównoważony rozwój kraju

Marką skutecznej polityki rządu jest to, że dociera do jak największej liczby Polek i Polaków. Szacujemy, że z programu Rodzina 800+ w 2024 r. skorzysta blisko 6,7 mln dzieci. Jednocześnie, nasze programy inwestycyjne, które zwiększają jakość i komfort życia mieszkańców, docierają do każdego zakątka Polski. Każdy może skorzystać dziś z dróg, szkół szpitali, przedszkoli i żłóbków, które otrzymały rządowe dofinansowanie.

– Dzięki nowym przedszkolom i żłobkom te kobiety, które chciały, mogły pójść do pracy, kontynuować swoją drogę zawodową. Prawdziwa polityka społeczna, infrastruktura dla dzieci właśnie temu przede wszystkim służy – mówił premier.

To także skuteczna walka z bezrobociem. Dzisiaj w historii Polski mamy największą liczbę osób pracujących – ponad 17 milionów. Szef rządu przypomniał, że jeszcze 8-9 lat temu ponad 2 miliony ludzi było na bezrobociu. To także praca na umowach śmieciowych, na umowach za 4-5 zł za godzinę i miliony ludzi na emigracji.

– Wystarczy zobaczyć dane Głównego Urzędu Statystycznego. Nasze dzieci wracają z emigracji. Pierwszy raz w historii Polski. To też przypadek. To świadoma polityka rządu – podsumował premier.

Wspieramy polskie rodziny

Program „Rodzina 500+” wprowadziliśmy w 2016 r. Od lipca 2019 r. świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia – bez kryterium dochodowego. Jeśli dziecko zaczęło otrzymywać „500+” w 2016 r. to do czerwca 2023 r. łącznie dostało 43 500 zł. W 2024 r. dla każdego dziecka przeznaczymy 9600 zł. To przewrót w polityce społecznej państwa. Pokazaliśmy, że dotrzymujemy słowa i dbamy o polskie rodziny. Poziom wydatków na politykę rodzinną stawia Polskę w czołówce państw europejskich. Program „Rodzina 500+” to nie jedyna forma wsparcia, jaką nasz rząd zaproponował polskim rodzinom. Wśród wdrożonych rozwiązań znajdują się także m.in.:

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli świadczenie dla rodziców dzieci w wieku od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia. Rodzice otrzymują w sumie 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko. Świadczenie przysługuje bez względu na dochód rodziny. Do tej pory skorzystało z niego ponad 220 tys. dzieci.

Program Mama 4+, poprzez który zapewniamy emeryturę rodzicom, którzy wychowali co najmniej czworo dzieci i nie mieli prawa do emerytury. Dotychczas wypłacono na ten cel prawie 2 mld zł, obejmując wsparciem ponad 70 tys. osób.

Program Dobry Start, w ramach którego na początku każdego roku szkolnego, dla każdego ucznia przeznaczamy dodatkowe, jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł. Łącznie od początku realizacji programu wypłacono prawie 7 mld zł dla ok 4,6 mln dzieci.

Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content