22.8 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Premier Mateusz Morawiecki w Krotoszynie: nasza Polska musi być Polską otwartą wobec tych słabszych, wobec tych którzy potrzebują pomocy, a zwłaszcza w kryzysach

26,463FaniLubię

Nasza polityka społeczna oparta o solidarność, ale również wsparcie dla inwestycji i zwiększenie bezpieczeństwa – to są filary wiarygodności rządu. Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Wielkopolsce z rodzinami z powiatu krotoszyńskiego na pikniku Rodzina 800+. Szef rządu podkreślił, że filozofia rządu jest dziś podparta wiarygodnością zrealizowanych działań z ostatnich lat. Dzięki naprawionym finansom publicznym i dobrze skrojonemu budżetowi, państwo oferuje m.in. wsparcie dla rodzin jakiego jeszcze nigdy nie było. Flagowy program rządu Rodzina 500+ już od stycznia 2024 r. stanie się programem Rodzina 800+. Świadczenie miesięczne zostanie podniesione do 800 zł na każde dziecko.

Potrzeby Polaków są wysłuchane

Premier Mateusz Morawiecki podczas pikniku #Rodzina800plus w Krotoszynie.
Premier Mateusz Morawiecki podczas pikniku #Rodzina800plus w Krotoszynie.
Premier Mateusz Morawiecki podczas pikniku #Rodzina800plus w Krotoszynie.
Premier Mateusz Morawiecki podczas pikniku #Rodzina800plus w Krotoszynie.
Premier Mateusz Morawiecki i minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas pikniku #Rodzina800plus w Krotoszynie.

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w jednym z pikników rodzinnych w Wielkopolsce, w powiecie krotoszyńskim. Obywatele mogli porozmawiać z szefem rządu o ważnych dla nich sprawach. Spotkania z mieszkańcami całego kraju są podstawą do prowadzenia polityki bliskiej ludziom. 

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Szef polskiego rządu odwiedza regularnie miasta, miasteczka i gminy w Polsce, aby uważnie wysłuchać potrzeb Polek i Polaków. Jednocześnie informujemy o tym, co udało się już dziś osiągnąć. 

– Jest na pewno bardzo wiele problemów do rozwiązania, ale stawiamy przede wszystkim na to, żeby razem z ludźmi teraz problemy rozpoznawać, tu na piknikach po całej Polsce, gdzie jeździmy na spotkania z ludźmi, w dialogu, bo to Polacy piszą nasz program. Polacy są naszymi najlepszymi ekspertami – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Naprawione finanse publiczne zwiększyły przychody do budżetu państwa, a to przekłada się na nowe programy wsparcia i rozwoju dla Polski. To właśnie dzięki dodatkowym środkom możemy od przyszłego roku zwiększyć świadczenie wychowawcze z 500 zł na 800 zł miesięcznie. 

– Spada polski dług publiczny w relacji do PKB. Są pieniądze na politykę społeczną, na obniżanie podatków, historycznie wysoka kwota wolna, ale jednocześnie też na politykę rozwoju takich właśnie pięknych miast i miejsc jak to tutaj – powiedział szef rządu.

Solidarność społeczna i zrównoważony rozwój kraju 

Marką skutecznej polityki rządu jest to, że dociera do jak największej liczby Polek i Polaków. Szacujemy, że z programu Rodzina 800+ w 2024 r. skorzysta blisko 6,7 mln dzieci. Jednocześnie, nasze programy inwestycyjne, które zwiększają jakość i komfort życia mieszkańców, docierają do każdego zakątka Polski. Każdy może skorzystać dziś z dróg, szkół czy szpitali, które otrzymały rządowe dofinansowanie.

– Nie ma Polski A i Polski B – Polska jest jedna. Nie Polska dla milionerów i wybranych milionerów, tylko Polska dla milionów obywateli. To jest nasza filozofia i jej będziemy zawsze wierni – zaznaczył szef rządu.

Szef rządu podkreślił, że również w obliczu kryzysów, które dotknęły całą Europę, rząd nie pozostawił obywateli samych sobie. Uruchomiliśmy tarcze, które ochroniły miejsca pracy i pomogły – zarówno pracodawcom, jak i zatrudnionym. Jesteśmy blisko Polek i Polaków przy ich codziennych troskach.

Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content