30,5 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia, 2022

Morawiecki: Skompromitowana polityka UE, która ma twarz Gerharda Schroedera, odchodzi do lamusa

26,463FaniLubię

W Goleniowe pod Szczecinem trwają końcowe prace nad rozbudową Tłoczni Gazu z gazociągu #BalticPipe. Już w czerwcu obędą się odbiory techniczne, za parę miesięcy gazociąg będzie gotowy – co uniezależnia nas od Rosji, która dzisiaj szantażuje energetycznie kraje Europy Zachodnie i w ten sposób finansuje wojnę na Ukrainie.

Unia Europejska do niedawna tkwiła w poczuciu swoistego energetycznego błogostanu, dopiero wydarzenia z ostatnich tygodni są kubłem zimnej wody na głowy unijnych polityków. Gazociąg Bałtycki idzie w poprzek w poprzek Nord Stream 1 i #NordStream2 – nie tylko na mapie. Od początku szedł w poprzek interesów rosyjskich, dlatego był stale i systemowo sabotowany i wykpiwany – podobnie jak przekop Mierzei Wiślanej czy Wojska Obrony Terytorialnej. Pierwotnie miał być zbudowany już 20 lat temu, ale jego realizacja ruszyła dopiero w 2015 r. Teraz widać wyraźnie, że okazał się być krytycznie ważną infrastrukturą.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

To, o co apelowaliśmy od wielu lat, dzisiaj staje się linią polityczną Unii Europejskiej. Skompromitowana polityka UE, która ma twarz Gerharda Schroedera, odchodzi do lamusa. Na ostatniej Radzie Europejskiej premierzy innych państw mówili językiem Prawa i Sprawiedliwości – że trzeba było budować gazociągi, tłocznie, gazoporty – taki jak nasz, w Świnoujściu. Nie mam z tego gorzkiej satysfakcji – dobrze, że wreszcie nastąpiło strategiczne przebudzenie Europy. Lepiej późno, niż wcale.

Chciałbym podziękować szczególnie panu ministrowi Piotrowi Naimskiemu, bo jest to jego wielkie dzieło, które powstało dzięki konsekwencji, determinacji i zaangażowania. Wspominam także Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zainicjował gazoport w Świnoujściu i wszystkich tych, którzy wbrew kpinom, szyderstwom i ironii wytrwale realizowali nasz plan uniezależnienia się od Rosji. Dziś takie miejsca jak Goleniów pod Szczecinem są także jednymi z bastionów walki o suwerenność Ukrainy i przyszłość Europy.

Niech żyje suwerenna, wolna Ukraina! Niech żyje Polska!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content