1 C
Warszawa
niedziela, 4 grudnia, 2022

Morawiecki: Broniłem i zawsze będę bronił prawa Polski do samostanowienia

26,463FaniLubię

Broniłem i zawsze będę bronił prawa Polski do samostanowienia i nadrzędności polskiej Konstytycji nad prawem unijnym w obszarach nie przekazanych UE. Niesprawiedliwy naszym zdaniem wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE nic w tej kwestii nie zmienia. Nie mogę się jednak zgodzić na wykorzystywanie tego wyroku do politycznego populizmu i nieprawdziwego przedstawiania sytuacji.

Fundamentalnym błędem byłoby odrzucenie ponad 700 miliardów złotych, największych środków w historii wynegocjowanych dla Polski. Byłoby to sprzeczne z interesem milionów polskich rodzin, sprzeczne z interesem Polski. Co by było bez tych 700 miliardów złotych? Przecież tak właśnie brzmi jedno z haseł używanych w kampanii przez Donalda Tuska i PO. Oni bardzo się cieszyli z takiej perspektywy i liczyli na to, że Polska nie dostanie tych pieniędzy. „Wybierzcie nas – my załatwimy pieniądze z Unii” – to hasło wyborcze Tuska.A chcąc wywołać zamęt w Zjednoczonej Prawicy – Platforma Obywatelska głosowała przeciw KPO. Odradzam każdemu takich stronników.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Henry John Temple, angielski premier z połowy XIX wieku, powiedział kiedyś – “Wielka Brytania nie ma wiecznych sojuszników ani wiecznych wrogów; wieczne są tylko interesy Wielkiej Brytanii i obowiązek ich ochrony”.

Odnosząc je do dzisiejszej sytuacji mogę powiedzieć, że Polska ma stałe interesy i obowiązek ich ochrony w zmieniających się okolicznościach. I dokładnie to będziemy nadal robić. Bronić interesów Polski – tych aktualnych i przyszłych, nawet w momentach, gdy niektórzy świadomie czy nie do końca świadomie rozgrywają nimi swoje bieżące polityczne szachy. W polityce co do zasady nic nigdy się nie kończy, a odpowiedzialni przywódcy i patrioci dostosowują swoje działania do aktualnej sytuacji, mając na celu tylko jedno – dobro swojego kraju. I dokładnie tym nadal będę się kierował w swojej służbie dla Polski!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content