15.3 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Dolnośląski samorząd odpowiada na problemy uczniów

26,463FaniLubię

Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, przy wsparciu samorządu województwa rozpoczął realizację projektu szkoleń i warsztatów dla nauczycieli i wychowawców szkół podstawowych z zakresu rozpoznawania problemów emocjonalnych i psychicznych oraz udzielania odpowiedniej pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom. Samorząd Województwa przeznaczył na ten cel 100 tys. zł.

Odpowiadając na rosnące potrzeby w zakresie problemów emocjonalnych, społecznych i psychicznych uczniów, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu przygotował ofertę 15 godzinnych szkoleń dla wychowawców i nauczycieli. Szkoleniem objętych będzie około 18 szkół podstawowych na terenie Dolnego Śląska.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Pandemia, która wiązała się ze zdalnym nauczaniem oraz ograniczeniem kontaktów rówieśniczych bardzo negatywnie wpłynęła na zdrowie psychiczne uczniów. Dzieci coraz częściej borykają się z taki problemami, jak agresja, zaburzenia nastroju, depresja i wiele innych. Specjaliści podkreślają, że warto zwracać uwagę na takie zachowania jak: rozdrażnienie, płaczliwość, przygnębienie, apatia, brak chęci do działań, czy bezsenność.

W tym trudnym okresie bardzo ważne jest podejmowanie działań, które dostarczą uczniom odpowiedniego wsparcia. Jednym z zaproponowanych przez nas rozwiązań jest edukowanie nauczycieli. Przeprowadzone szkolenia będą źródłem wiedzy, w jaki sposób rozpoznawać oraz radzić sobie z niepokojącymi objawami występującymi u podopiecznych

mówi Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

Głównym celem projektu jest zadbanie o dobrostan psychiczny i emocjonalny dzieci i młodzieży. Szkolenia dla nauczycieli będą odbywać się zdalnie oraz w formie warsztatów stacjonarnych. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się m.in. co robić w momencie wystąpienia kryzysu psychicznego u dziecka oraz gdzie szukać specjalistycznej pomocy. Poznają klasyfikację występujących zaburzeń oraz zapoznają się z systemem wsparcia obowiązującym w naszym kraju. Nauczyciele nauczą się wykorzystywać narzędzia i formy wstępnej diagnozy na poziomie szkoły. Dowiedzą się również, jak stworzyć Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny dla ucznia ze schorzeniem psychicznym i jak wdrożyć go w życie.

Do udziału w projekcie szkołę zgłasza dyrektor placówki do 28 lutego 2022 roku poprzez wysłanie karty zgłoszeniowej na adres: dodn@dodn.dolnyslask.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content