21.8 C
Warszawa
środa, 24 lipca, 2024

Co ja z Wami mam… – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

Wystawę o takim tytule i z wyjaśniającym wszystko podtytułem: Duszpasterstwo turystyczne ks. Karola Wojtyły, można oglądać do 23 grudnia br. w Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie. To prawdziwy rarytas dla wszystkich miłośników turystyki.

Na wystawie zobaczymy m.in. turystyczne ubrania ks. Karola Wojtyły, „archaiczne” dziś sprzęty, których używał w czasie wypraw, paramenty liturgiczne potrzebne do odprawiania polowych Mszy Świętych, jego narty, kajak. Obejrzeć możemy również zdjęcia z wędrówek i spływów oraz film z pełnymi anegdot wspomnieniami osób uczestniczących w turystycznych wypadach przyszłego papieża – głównie dawnych studentów należących do tzw. „Środowiska”.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Wszystkie eksponaty obrazują turystyczne duszpasterstwo przyszłego papieża – łączenie przezeń zamiłowań turystycznych: górskich, narciarskich i kajakowych wycieczek z duchowością, modlitwą, kontemplacją piękna świata stworzonego i kierowaniem duchowym rozwojem powierzonej sobie młodzieży.

„Punktem wyjścia i główną osią wystawy stał się album pamiątkowy zawierający zdjęcia, mapy oraz opisy wypraw turystycznych ks. Karola Wojtyły z lat 1958-1978. Przekazany został do Muzeum Archidiecezjalnego przez Kurię Metropolitalną w Krakowie jako dar od tych, których już od pierwszych lat swojej kapłańskiej posługi św. Jan Paweł II otaczał opieką duszpasterską. To właśnie zdjęcia zawarte w tym albumie, zestawione z niezwykłymi pamiątkami tamtych lat – przedmiotami osobistymi ks. Karola Wojtyły, których używał podczas swoich wypraw turystycznych – poprowadzą nas poprzez poszczególne części wystawy, poświęcone kolejno górskim wędrówkom, narciarskim wyjazdom oraz spływom kajakowym, ale też ich warstwie duchowej” – czytamy na stronie krakowskiego muzeum, mającego swoją siedzibę w jednym z dawnych miejsc zamieszkania ks. Karola Wojtyły, „w którym członkowie duszpasterstwa turystycznego wielokrotnie bywali”.

hb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Dobre Nowiny

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content