8 C
Warszawa
piątek, 1 marca, 2024

Twórca soku z Buraka otrzymał ponad 575 tys. zł. Gmyz: Płacili PO, Urząd M.St. Warszawy i TBS Warszawa!

26,463FaniLubię

W obliczu ujawnionych rozmów mecenasa Romana Giertycha z Mariuszem Kozakiem-Zagozdą, twórcą portalu Sok z Buraka, który służył opozycji do tworzenia i promocji nienawistnych memów skierowanych w polityków rządzących Internauci przypomnieli rozmowę Rafała Trzaskowskiego z Robertem Mazurkiem na temat aktywisty. Mariusz Kozak-Zagozda jest bowiem działaczem PO, który dostał zatrudnienie w ratuszu bez konkursu.

Z nagrań dowiadujemy się, że Roman Giertych stale przez długi okres czasu wspierał finansowo tworzenie nienawistnych memów na milionowym profilu Sok z Buraka. W tym celu promował nie tylko swoją osobę i prominentnych polityków PO jak Donalda Tuska, czy Radosława Sikorskiego, lecz także tworzył obelżywe grafiki wycelowane m.in. w premier Szydło, prezesa Kaczyńskiego czy redaktorę Magdalenę Ogórek.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Według ustaleń dziennikarza Cezarego Gmyza twórca Soku z Buraka otrzymał na finansowanie hejterskiego portalu od PO ponad 250 tys. zł, a od Urzędu M.St. Warszawy – 105 tys. zł. A to tylko niektóre dane dotyczące wpływów działacza na promocję strony. „Łącznie 575 tys. na płatny hejt” – skomentował Cezary Gmyz.

Gmyz opisał, jak miało przedstawiać się finansowanie twórcy strony w latach 2018-2020. Platforma Obywatelska miała przeznaczyć na ten cel – 253 742 zł, Klub Parlamentarny PO –100 704 zł, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy – 105 255 zł, Polska Fundacja im. Roberta Schumana – 16 000 zł, Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna – 4608 zł, Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL – 30 850 zł, Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO. N 13 900 zł, TBS Warszawa – 49 981 zł. Według obliczeń redaktora twórca otrzymywał wpływy od różnych instytucji w wysokości ok. 20 tys. zł miesięcznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
273SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content