23.4 C
Warszawa
niedziela, 19 maja, 2024

Przegrana PiS — słów kilka.

26,463FaniLubię

Ludzie bardzo się zmienili. Są roszczeniowi i przestali doceniać to co już osiągnęli i co posiadają. Szczególnie dotyczy to młodego pokolenia, które w zasadzie wszystko ma i nawet nie zauważa, że zaczyna spadać w przepaść.

Co zrobić, żeby ich obudzić ? Może warto oddać władzę opozycji na jakiś czas, aby przekonali się na własnej skórze, jak teraz będzie fajnie, a za jakiś czas, będą fanatykami PiS ?

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

PiS, jaki był, taki był. Oczywiście popełnił mnóstwo błędów w czasie kampanii poprzez walenie non stop w osobę Tuska, chcąc umocnić swój elektorat, który jednak bez tej całej propagandy i tak by na nich zagłosował, jednocześnie nie doceniając inteligencji większości społeczeństwa, szczególnie umiarkowanych konserwatystów, których to po prostu zmęczyło.

Abstrahując od partyjnej działalności kampanijnej, to jednak PiS stworzył rząd prospołeczny, jednoczący naród, pomagający słabszym, walczący z cwaniakami i skupiony na naszym bezpieczeństwie.

Jednocześnie nasze społeczeństwo w dużej części bardzo się zmieniło, szczególnie przez wpływ lewactwa i w przysłowiowym owczym pędzie wkroczyło na niepewną drogę „szybkiego odklejania się od rzeczywistości”. Zaczęło się skupiać na realizacji narzucanych przez różnego rodzaju organizacje sugestii typu: ratowanie planety, aborcja na życzenie i tym podobne bzdury, nie dostrzegając kontekstu budowanych wokół nich tematów tzw. iluzorycznej wolności jednostki, zapominając przede wszystkim o fakcie, że każda jednostka, a w konsekwencji każde społeczeństwo istnieje w pewnym określonym geopolitycznym układzie.

To wszystko może się kiedyś udać, jednak na rządy lewaków, muszą być inne czasy. Bardziej spokojne czasy! Wtedy możemy się tuczyć jak kurczaki, skupiać na wartościach, poezji i bzykaniu z kim popadnie. Ale teraz? Teraz nie są spokojne czasy. Jedną wojnę mamy za granicą, druga rośnie na bliskim wschodzie, a ta może być dużo bardziej krwawa i w przeciwieństwie do konfliktu Rosja — Ukraina, traktowanego jako konflikt regionalny, może być niestety zalążkiem Trzeciej wojny światowej.

Dwa bloki, czyli Europa plus USA, kontra Chiny i Rosja !!!

To jest dla naszego kraju zagrożenie najwyższe od drugiej wojny światowej i jednocześnie szansa dziejowa na pozbycie się Rosji z interesów europejskich, co spowoduje gospodarcze osłabienie Niemiec. Jeśli Polska będzie się pozycjonować w orbicie wpływów Amerykańskich, które nawet jak przegrają starcie zbrojne, to mimo wszystko, wynegocjują korzystne warunki pokojowe np. z Chinami.

Zatem, jakie rządy są potrzebne w tej sytuacji?

Silne! Jednolite! Narodowe! Nie poddające się zewnętrznym wpływom!
I tu rodzi się zasadnicze pytanie. Czy takie właśnie wybraliśmy?
Nie będę się rozwodził nad wynikiem ostatnich wyborów, bo szkoda na to czasu, ale każdy może, nawet w necie, znaleźć informacje kto finansuje Tuska i jego platformę. Niech więc każdy sam przemyśli, kogo poparł i jak wiele rzeczy to może zmienić. Czy ślepa wiara w osiem gwiazdek wystarczy, żeby zrezygnować z tego, co macie?

Stare powiedzenie mówi: „jak coś działa, to nie naprawiaj”!

Czy aborcja na życzenie albo oplucie Kaczyńskiego było warte wywrócenia stolika? Było wam źle? Ciężko?

Niebawem doświadczycie konsekwencji tego wyboru. Wmówią, że winą PiS-u jest brak pieniędzy, wobec czego muszą zabrać świadczenia, podnieść VAT, wstrzymać obiecane podwyżki dla budżetówki, zredukować koszty, czy wpuścić imigrantów a szczególnie te 2 mln. Palestyńczyków, których nikt nie chce przygarnąć: ani Egipt, ani Jordania i co jest bardzo prawdopodobne, pewnie w ostateczności będą relokowani w Europie, a w konsekwencji także i u nas.

Będzie to ciężka lekcja. Lekcja dla całego społeczeństwa. Ale może akurat taka lekcja jest potrzebna, a nawet niezbędna na tę chwilę? A może to celowo zaplanowana przez PiS terapia szokowa dla społeczeństwa, szczególnie tego młodego rocznika, który wszystko ma i nie pamięta, jak było dawniej.

Tak więc teraz jednostki i społeczności będą zmuszone zacząć się powoli budzić, ponieważ rządy liberałów zawsze wiążą się z utratą przywilejów społecznych i socjalnych. Młodzi zobaczą to wokół siebie, szybciej niż sądzą, natomiast starsi będą niezadowoleni, napięci, pełni niepokoju. Na rynek ponownie powrócą cwaniaki, chcący zaoszczędzić na kosztach pracy, na podatkach, a prowadzenie firmy będzie sposobem na unikanie płacenia składek.
Związki zawodowe zaczną mieć ograniczaną władzę albo zostaną zastąpione posłusznymi. Pensja szybko spadnie, dojdą nowe obowiązki i rozwiązanie umowy od zaraz. Nauczyciele wreszcie zaczną pracować 40 godzin tygodniowo bez nadgodzin, otrzymując wynagrodzenie przysługujące aktualnemu pensum. Pielęgniarki wrócą do swoich stawek około 30 zł na godzinę (przy obecnych dochodzących do 100 zł).

Sami chcieliście, więc nie będzie mi Was szkoda. Może pora dostać kopa w dupę i zobaczyć, jakie mogą być prawdziwe problemy.

Nikomu źle nigdy nie życzę, ale nie lubię głupoty i braku wdzięczności za to, co mamy. Jeżeli platforma uzyskała 30 procent poparcia w kopalni Turów po tym jak właśnie oni pół roku temu dążyli do jej zamknięcia, to znaczy, że potrzebny jest ten kop w dupę i to na tyle porządny, aby jego energia dotarła do coraz bardziej skołowanych głów.

Łobuz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content