18.7 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Dla dzieci i seniorów – w przyszłym roku na wsparcie polskich rodzin przeznaczymy ponad 137 mld zł

26,463FaniLubię

Programy społeczne, jakie od 2015 r. uruchamiamy, są kompleksowe. Wspierają dzieci, rodziców i seniorów. Maluch+, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, Dobry Start czy 13. i 14. emerytura – to tylko niektóre z nich. Premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził rodzinę wielopokoleniową w Wielkopolsce, przypomniał, że od 1 stycznia 2024 r. rząd podniesie kwotę wsparcia w ramach swojego sztandarowego programu z 500 zł na 800 zł miesięcznie. To zastrzyk finansowy, który wesprze budżety domowe i umożliwi m.in. dzieciom udział w dodatkowych zajęciach sportowych czy kulturalnych. W przyszłym roku na politykę prorodzinną przeznaczymy ponad 137 mld zł. Polskie rodziny to najlepsza inwestycja w przyszłość.

Godne życie polskich rodzin

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Szczytnikach.
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Szczytnikach.
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Szczytnikach.
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Szczytnikach.
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Szczytnikach.

Dzięki skutecznej walce z mafiami VAT-owskimi, mimo ogólnoświatowych kryzysów, mamy stabilny budżet na niestabilne czasy. Bezpieczny budżet to także dalsze zapewnienie programów społecznych – takich jak Rodzina 800+ czy 13. i 14. emerytura – które są bezpośrednim wsparciem dla milionów Polek i Polaków. W budżecie na 2024 r. prognozujemy wydatki na programy społeczne na poziomie ponad 137 mld zł. To środki na kluczowe programy, takie jak:

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-
  • Rodzina 800+ – 63,7 mld zł w 2024 r.,
  • Dobry Start – 1,35 mld zł w 2024 r.,
  • realizacja Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego – 2,4 mld zł w 2024 r., 
  • 13. i 14. emerytura i 14. emerytura – 29,7 mld zł,
  • waloryzacja rent i emerytur – 40,4 mld zł.

Jednocześnie ostatnie lata to systematyczne obniżki podatków, które wprowadzał rząd:

  • obniżka PIT z 17 proc. na 12 proc.,
  • wyższa kwota wolna od podatku do 30 tys. zł,
  • podniesiony drugi próg podatkowy do 120 tys. zł.

Dzięki temu więcej pieniędzy zostaje do dyspozycji Polaków, którzy sami decydują, co robić z zaoszczędzonymi środkami.

Pomagamy Polakom

Rodzina to najlepsza inwestycja w przyszłość. Udzielamy wsparcia finansowego, dzięki takim programom jak: Dobry Start, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, Maluch+ i dofinansowanie do opieki żłobkowej. W dziedzinie usług rozwijamy zakres i liczbę partnerów Karty Dużej RodzinyWspieramy również osoby z niepełnosprawnością i kobiety w ciąży.

– Wszędzie żyją Polacy, którzy potrzebują tak samo różnego rodzaju wsparcia i wysokiej jakości życia. Ta wysoka jakość życia wiąże się z wyższymi zarobkami– powiedział premier Mateusz Morawiecki

Programy rządowe wspierają rodziny i odpowiadają na wyzwania, które stawia im życie. Pomagają rodzicom godzić ich życie zawodowe i prywatne. Dzięki programowi 500+ a zaraz 800+ polskie dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania i talenty. Dodatkowe środki można przeznaczyć na zajęcia sportowe, lekcje gry na instrumentach albo języków obcych dla najmłodszych. To też możliwość wyjazdu na wakacje z rodziną lub na kolonie z rówieśnikami.

Wielopokoleniowa rodzina ze Szczytnik

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził polską wielopokoleniową rodzinę z Wielkopolski. Pan Stanisław Nowak wraz z żoną Małgorzatą, dziećmi, wnukami i swoimi rodzicami mieszkają w gospodarstwie utworzonym w latach 60-tych, które jest cały czas rozwijane. Rodzina prowadzi produkcję zbóż – jęczmienia, pszenicy, pszenżyta oraz kukurydzy. W gospodarstwie uprawiane są również ogórki pod osłonami.

– Chciałem podziękować bardzo gospodarzom za takie piękne przyjęcie tutaj i za rozmowę o ich gminie – o gminie Szczytniki. W poniedziałek debatowałem z innymi politykami o przyszłości Polski, ale tak naprawdę najważniejsza debata odbywa się właśnie za takimi stołami, jak ten tutaj – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content