16.9 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

Polscy mundurowi służą Tobie i Twoim bliskim – bezpieczna granica to bezpieczne ulice polskich miast

26,463FaniLubię

Nasi mundurowi każdego dnia udaremniają próby nielegalnego przejścia przez granicę. Od 2021 r. białoruskie służby prowadzą szeroko zakrojone ataki hybrydowe na nasz kraj. Ich celem jest wywołanie chaosu i zdestabilizowanie sytuacji w Polsce. Polski strażnik graniczny, żołnierz i policjant – to oni dziś stoją na pierwszej linii. Nierzadko poświęcają swoje życie osobiste, abyśmy czuli się bezpiecznie.

Polscy żołnierze, strażnicy graniczni i policjanci chronią nasz kraj

Premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu w MSWiA
Premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu w MSWiA
Premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu w MSWiA
Premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu w MSWiA
Premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu w MSWiA

Polska granica wymaga dziś wzmocnionej ochrony – zapewniają ją polskie służby mundurowe. Białoruski reżim, w porozumieniu z Putinem, atakuje granice naszego kraju za pomocą migrantów z odległych krajów Afryki i Bliskiego Wschodu.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

– Celem tego ataku była destabilizacja, doprowadzenie do chaosu i ośmieszenie Rzeczpospolitej Polskiej – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Sprowadzanie tysięcy osób, a następnie przepychanie ich na pas graniczny z Polską jest próbą destabilizacji naszego kraju i zasiania niepokoju wśród Polek i Polaków. Dzięki odwadze i determinacji polskich służb, nasza granica jest stale monitorowana, a szturmy agresywnych osób są odpierane.

– Przygotowaliśmy zarówno gotowość po stronie naszych funkcjonariuszy Straży Granicznej, funkcjonariuszy Policji, Wojska Polskiego i przygotowaliśmy również zaporę, która powstała bardzo szybko, wbrew obawom, zapowiedziom, wątpliwościom – zaznaczył szef rządu.

Zbudowaliśmy w rekordowym tempie barierę długą na 187 km – jest ona nieocenionym wsparciem dla pilnujących granicy żołnierzy i strażników granicznych. Jednocześnie zainwestowaliśmy w budowę systemu monitorowania – tzw. zapora elektroniczna na długości 206 km umożliwia Straży Granicznej szczegółowe monitorowanie granicy polsko-białoruskiej.

Szacunek dla polskich służb

Bezpieczeństwo Polski i jej obywateli jest priorytetem. Właśnie dlatego zmobilizowaliśmy tysiące żołnierzy i strażników, aby polsko-białoruska granica była szczelna, a wszelki ruch odbywał się zgodnie z prawem i pod kontrolą.

– Patrzmy na to, co dzieje się na Lampedusie. Patrzmy na to, co dzieje się na przedmieściach Paryża czy Sztokholmu. Plądrowane sklepy, rabunki, gangi narkotykowe walczące ze sobą – nie chcemy takiego niebezpieczeństwa w Polsce. Nie chcemy takiego niebezpieczeństwa sprowadzić na głowy Polaków – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Nasi żołnierze, strażnicy graniczni i policjanci są na służbie dzień i noc, aby Polska była bezpieczna. Należy im się wdzięczność i szacunek za ich ciężką pracę.

– Proszę wszystkich rodaków, aby nie pozwolili na to, by hańbiony był polski mundur, by plugawione było dobre imię polskiego żołnierza i polskiego funkcjonariusza – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki. – To wy chronicie naszą granicę i robicie to skutecznie. To wam jesteśmy wdzięczni i wdzięczni wam są wszyscy Polacy, miliony Polaków, którzy rozumieją jak wielkim niebezpieczeństwem był hybrydowy atak ze strony Białorusi – zwrócił się do mundurowych.

Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content