22.5 C
Warszawa
czwartek, 25 lipca, 2024

Premier Mateusz Morawiecki w nowej siedzibie szpitala MSWiA w Katowicach: w ciągu kilku tygodni ten szpital będzie przyjmował pacjentów i będzie wizytówką całego Śląska

26,463FaniLubię

Zdrowie Polaków to jeden z priorytetów rządu. Dbamy nie tylko o infrastrukturę i nowoczesny sprzęt w placówkach – ulepszamy cały system leczenia. Zakupiliśmy nową siedzibę dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Katowicach. Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w oficjalnym przekazaniu władzom szpitala budynku przy ul. Wita Stwosza. Na początku października do nowego obiektu zostaną przeniesieni pacjenci, którzy skorzystają z nowoczesnej opieki medycznej. W nowej siedzibie liczba łóżek wzrośnie ze 120 do 266.

Nowa siedziba dla zasłużonego szpitala

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Szpitalu MSWiA w Katowicach.
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Szpitalu MSWiA w Katowicach.
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Szpitalu MSWiA w Katowicach.
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Szpitalu MSWiA w Katowicach.
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Szpitalu MSWiA w Katowicach.

Szpital MSWiA im. Sierżanta Grzegorza w dawnej lokalizacji służył pacjentom od ponad 100 lat, co wpłynęło na zużycie budynku. Dzięki środkom z budżetu państwa placówka zmieni swoją siedzibę na nowoczesny i większy budynek. Zakład Opieki Zdrowotnej przy ul. Wita Stwosza będzie mógł przyjąć dwa razy więcej osób  – aż 266 pacjentów skorzysta z opieki medycznej w nowym budynku. W starej lokalizacji szpital mógł pomieścić zaledwie 120 chorych. Zaplecze medyczne będzie aż trzykrotnie większe w porównaniu do starej siedziby szpitala.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

– Podjąłem decyzję o zakupie tego budynku, który jest ulokowany znakomicie w tej części Katowic, która jest blisko autostrady, który jest ulokowany w taki sposób, że będzie mógł służyć pacjentom z całego Śląska, nie tylko z Katowic– powiedział szef polskiego rządu. – Serce rośnie, kiedy widzi się najnowocześniejsze sale operacyjne, kiedy widzę ten wielki wysiłek w jak najszybszym oddaniu do użytkowania tego nowego szpitala MSWiA w Katowicach.

Nowoczesny sprzęt medyczny

Szpital MSWiA w Katowicach w czasie pandemii COVID-19 pełnił funkcję szpitala tymczasowego. Placówka z rządowych środków otrzymała sprzęt medyczny, dzięki któremu mieszkańcy Śląska mieli zapewnioną specjalistyczną opiekę. Teraz, po zakończeniu pandemii, sprzęt zostanie przeniesiony do nowej siedzimy, by mógł dalej służyć potrzebującym.

– To wielkie pragnienie naszego rządu, żeby polscy pacjenci mogli się leczyć w jak najwyższym standardzie. Szpital MSWiA w Katowicach pokazał swoją wielką jakość w tak trudnych warunkach technicznych, pokazał swoje wspaniałe zdolności organizacyjne poprzez szybkie zbudowanie szpitala tymczasowego – tego szpitala tymczasowego, który w COVIDzie uratował ponad 1000 istnień ludzkich. – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. 

Zwiększamy środki na ochronę zdrowia

Cały czas inwestujemy w szpitale, zamiast je likwidować. Zdrowie Polaków jest najważniejsze, dlatego stale dążymy do poprawy funkcjonowania ochrony zdrowia. Co roku zwiększamy budżet na leczenie naszych obywateli w najlepszych warunkach. Nasi poprzednicy w 2015 r. na ochronę zdrowia przeznaczyli 77,2 mld zł. W 2023 r. jest to już 170,3 mld zł.

– Bardzo wszystkim medykom dziękuję, całej ochronie zdrowia, wszystkim służbom pozamedycznym pracującym w szpitalnictwie. To jest coś wielkiego, coś bardzo wartościowego – to, co robicie. A my postaramy się zawsze – poprzez nasze inwestycje, takie jak tutaj – pomagać ­– wskazał Prezes Rady Ministrów.

Zlikwidowaliśmy limity do specjalistów i wprowadziliśmy darmowe leki dla seniorów 75+. W ramach #NoweKonkrety program bezpłatnych leków został poszerzony o dwie grupy:

  • osoby powyżej 65. roku życia
  • dzieci i młodzież do 18. roku życia.

Dzięki temu przybędzie 11,5 mln osób, które skorzystają z tego rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content