22.8 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Premier Mateusz Morawiecki: w Gliwicach i w całej Polsce ważny jest rozwój polskiej zbrojeniówki

26,463FaniLubię

Rozwój polskich przedsiębiorstw zbrojeniowych jest kluczowy dla naszego kraju. Dzięki inwestycjom w tym obszarze możemy modernizować linie produkcyjne, mamy nowe zamówienia oraz tworzymy kolejne miejsca pracy. Premier Mateusz Morawiecki, podczas wizyty w Bumar Łabędy w Gliwicach, zapowiedział produkcję armatohaubicy Krab właśnie w tym zakładzie. W ostatnim czasie Polska podpisała także list intencyjny w sprawie serwisowania czołgów Leopard 2 w Bumar Łabędy.

Rozwój przemysłu to nowe miejsca pracy i wyższe zarobki

To dzięki uszczelnieniu budżetu państwa i likwidacji mafii VAT-owskich możliwe jest przekazywanie jeszcze większych środków nie tylko na modernizację Wojska Polskiego, ale również polskich zakładów zbrojeniowych. Dziś mamy dodatkowe środki na inwestycje w najnowocześniejsze linie technologiczne, które będą służyły rozwojowi polskiego przemysłu. Oznacza to zwiększenie miejsc pracy oraz zwiększenie wynagrodzenia polskich pracowników.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

– To jest dla mnie najważniejsze – wynagrodzenia polskich pracowników i nowe miejsca pracy, jak najbardziej zaawansowane miejsca pracy, ale miejsca pracy dla wszystkich dla techników, projektantów, inżynierów, pracowników linii technologicznych, dla wszystkich musi być jak najwięcej miejsc pracy – podkreślił szef polskiego rządu.

Bumar Łabędy – strategiczne przedsiębiorstwo zbrojeniowe

Szef polskiego rządu przekazał dobre wiadomości dla pracowników Bumar-Łabędy. To właśnie w tym zakładzie będą produkowane nowoczesne armatohaubice Krab.

Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy zaliczane są do przedsiębiorstw o strategicznym znaczeniu dla obronności kraju. Firma specjalizuje się w produkcji, remontach oraz modernizacji sprzętu pancernego. Zakład jest również głównym wykonawcą w modernizacji czołgów Leopard.

Na przełomie lutego i marca 2023 r. Polska przekazała łącznie aż 14 czołgów Leopard 2A4. Pojazdy tego typu będą dostarczane również przez Norwegię, Kanadę, Niemcy czy Hiszpanię. Wykorzystywanie zachodniego sprzęt przez ukraińską armię wymaga serwisowania, napraw oraz dostarczenia części zamiennych. Zadeklarowaliśmy gotowość do stworzenia centrum serwisowania czołgów Leopard 2 na terytorium RP.

– Tutaj będzie centrum serwisowania, centrum napraw dla czołgów Leopard. Już tutaj jest kawałek linii produkcyjnej, montażowej, serwisowej właśnie czołgów Leopard – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zakup polskiego sprzętu przez Ukrainę

5 kwietnia premier Mateusz Morawiecki i prezydent Wołodymyr Zełenski spotkali się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie omówili sprawy, które dotyczyły wsparcia Ukrainy w walce o wolność. Od początku rosyjskiej inwazji, przekazaliśmy znaczące ilości ciężkiego sprzętu. 

W ostatnim czasie, Ukraina złożyła w Polsce zamówienia na znaczące ilości uzbrojenia polskiej produkcji – armatohaubice Krab, karabinki Grot oraz transportery opancerzone Rosomak. Jest to duży sukces polskiego przemysłu zbrojeniowego.

– W Bumarze w Gliwicach będzie produkcja Kraba. O to zabiegali pracownicy oraz zabiegało kierownictwo – powiedział Prezes Rady Ministrów.

Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content