5,3 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

Premier: wieczna chwała wszystkim kapłanom, którzy swoim życiem złożyli świadectwo bohaterstwa na ołtarzu patriotyzmu i niepodległości

26,463FaniLubię

Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko jest jednym z wielkich patronów „Solidarności” i bohaterów Kościoła.

38 lat temu został zamordowany przez agentów komunistycznego aparatu represji, którzy chcieli zdusić iskrę wolności, jaką wzniecał w Polakach swą charyzmą, postawą i kazaniami.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Zbrodnia ta wstrząsnęła ówczesną Polską, a ofiara księdza Jerzego przyczyniła się do obalenia żelaznej kurtyny kilka lat później.

Od 4 lat w rocznicę jego męczeńskiej śmierci obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych – święto ustanowione uchwałą Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, które ma upamiętniać „bohaterów, niezłomnych obrońców wiary i niepodległej Polski”.

Ksiądz Jerzy jest jednym z wielkich bohaterów mojej młodości. Co roku – w rocznicę jego urodzin i śmierci – staram się złożyć mu hołd w miejscu jego spoczynku przy kościele Św. Stanisława Kostki w Warszawie.

Cześć Jego Pamięci – oraz wieczna chwała wszystkim kapłanom, którzy swoim życiem złożyli świadectwo bohaterstwa na ołtarzu patriotyzmu i niepodległości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content