23.7 C
Warszawa
niedziela, 19 maja, 2024

Premier Morawiecki: Rządowa tarcza solidarnościowa działa

26,463FaniLubię

Rząd intensywnie pracuje nad rozwiązaniem najważniejszych dla Polaków kwestii. Tak było dziś na spotkaniu “sztabu węglowego”. Po odprawie z wojewodami w Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji mam do przekazania dobre informacje.

W polskich portach ilość dostarczonego węgla sięga 4 milionów ton – nawet zakładając odsianie 25-30% to dużo. Wkrótce będzie on dostępny do sprzedaży dla mieszkańców.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Pracujemy nad ustawą, która włączy samorządy w proces jego dystrybucji. Sygnały z Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu, ze strony Unii Metropolii Polskich i Związku Miast Polskich są pozytywne.

Wiemy, że około 50% Polaków ma już zabezpieczony węgiel na zimę. Poprzez gminy chcemy dotrzeć do pozostałej części obywateli. Oprócz portów i kopalni przygotujemy kilkadziesiąt miejsc składowania węgla w całym kraju, skąd samorządy będą mogły go odbierać.

By przyspieszyć ten proces w naszej ustawie zawarliśmy klauzulę działania prawa na korzyść mieszkańców z mocą wsteczną. Tym samorządom, które podejmą się realizacji zadań – jeszcze przed wejściem w życie ustawy – gwarantujemy zrekompensowanie różnic cenowych i różnic w kosztach operacyjnych po to, aby jak najszybciej móc dotrzeć z węglem do polskich rodzin.

Jeszcze podkreślam, że koordynacja działań Ministerstwo Aktywów Państwowych, MSWiA, Ministerstwo Klimatu i Środowiska i samorządów, jest kluczowa i bardzo proszę wszystkich o zgodną współpracę i pomoc.

Rządowa tarcza solidarnościowa działa – nikogo nie zostawimy bez pomocy i wsparcia w tych trudnych czasach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content