30,5 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia, 2022

Morawiecki: Czas zaapelować do Niemców, żeby do końca roku zamknęli Nord Stream 1

26,463FaniLubię

Trwający od niedzieli szczyt ekonomiczny w Davos odbywa się w cieniu wojny na Ukrainie – z tego powodu bez udziału Rosji. Niestety Europa ciągle robi za mało w kwestii sankcji, by powstrzymać trwającą inwazję.

Jestem tu zatem przede wszystkim po to, by rozmawiać z liderami świata, którzy nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak kluczowe są te wydarzenia za naszą wschodnią granicą. Czas zaapelować do Niemców, żeby do końca roku zamknęli Nord Stream 1, przez który na Kreml wciąż płynie szeroki strumień pieniędzy finansujących wojnę.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Oprócz tematów geopolitycznych, spotykam się też oczywiście m.in. z prezesami największych firm świata – takich jak Google czy Intel. Polska stworzyła w ostatnich kilku latach bardzo unikalny model gospodarczy, który przyciąga chętnych do inwestowania w innowacyjne, zaawansowane technologie czy centra badań i rozwoju. W ten sposób organizujemy kolejne nowoczesne inwestycje, dzięki którym polscy specjaliści mogą jak najlepiej rozwijać się i zarabiać.

Warto też wspomnieć o ważnym polskim akcencie w Davos – otwarciu Domu Polskiego, którego wnętrza mają być areną dyskusji na najważniejsze tematy związane z globalną ekonomią i problemami do rozwiązania oraz promować polskie firmy, kulturę i gospodarkę. Jest to inicjatywa odbywającą się pod mecenatem spółek skarbu państwa. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content