30,5 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia, 2022

Morawiecki: Zachód chciał mieć tanie surowce i święty spokój – dziś ma drogie surowce i wojnę

26,463FaniLubię

Davos to centrum ożywionej dyskusji na temat najważniejszych światowych problemów i miejsce, gdzie wykuwają się gospodarcze, polityczne i kulturowe pomysły i trendy na kolejne lata.

To dla mnie czas intensywnych spotkań z najważniejszymi politykami i szefami największych firm. Wszystko po to, by promować polski punkt widzenia na globalne sprawy i wspierać naszych przedsiębiorców i interesy. Prowadzimy rozmowy z wieloma inwestorami i myślę, że powrocie z Davos będziemy mogli ogłosić kolejne inwestycyjne.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

W Davos mówi się o światowej recesji i groźbie globalnego kryzysu żywnościowego, ale na szczęście Polski to nie dotyczy – jesteśmy dużym eksporterem żywności, a jeden czołowych banków inwestycyjnych świata wróży nam duży wzrost gospodarczy. Nasza sytuacja budżetowa także wygląda pozytywnie.

W Szwajcarii będziemy przekonywać wszystkich do jak najszybszego wprowadzenia kolejnego – szóstego już – pakietu sankcji na Rosję. Myślimy także o siódmym pakiecie, bo widzimy, że bestialskie działania Rosji na Ukrainie trwają. Poprzez spotkania staram się budzić moich rozmówców, również niemieckich, z geopolitycznej drzemki. Widzimy tu pozytywne sygnały zmiany stanowiska.

Zachód chciał mieć tanie surowce i święty spokój. Dziś ma drogie surowce i wojnę. Wszyscy wiedzą, że pokój może zapanować dopiero wtedy, kiedy żołnierze rosyjscy opuszczą Ukrainę i zacznie być ona odbudowywana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
322SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content