25 C
Warszawa
wtorek, 3 października, 2023

Morawiecki: wprowadzamy Tarczę Antyputinowską

26,463FaniLubię

Wojna Rosji z Ukrainą wywołuje ogromne gospodarcze turbulencje na całym świecie. By z nimi walczyć zdecydowaliśmy się wprowadzić Tarczę Antyputinowską – bo tak umownie nazwaliśmy pakiet działań rządu, który ma na celu:

  • dalszą walkę z inflacją
  • wsparcie tworzenia miejsc pracy
  • ochronę firm działających wcześniej na rynku rosyjskim
  • derusyfikację polskiej i europejskiej gospodarki
  • dywersyfikację energetyczną – budowę gazociągu bałtyckiego i gazoportu w Świnoujściu
  • zapobieganie wzrostom cen żywności
  • wsparcie rolników w produkcji rolnej i dopłaty do nawozów – 500 zł do każdego hektara – do 50 ha użytków rolnych, a do łąk i pastwisk – 250 zł za każdy hektar – do 50 ha.

Tarcza Antyputinowska to następca programów Tarcz Antykryzysowej i Antyinflacyjnej, które okazały się skuteczne w walce ze skutkami pandemii.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Już dziś nad realizacją programu dopłat pracują intensywnie wicepremier i szef Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju WsiHenryk Kowalczyk i szefowa Ministerstwo Klimatu i Środowiska minister Anna Moskwa, którym bardzo dziękuję. Gdy tylko otrzymamy zgodę European Commission natychmiast wprowadzimy te rozwiązania.

Musimy myśleć o przyszłości, planować na kilka kroków do przodu. Nasze przewidywania dotyczące rozwoju sytuacji geopolitycznej w ostatnich latach sprawdziły się. Dzięki zapobiegliwości rządu Prawo i Sprawiedliwość uniknęliśmy wielu zagrożeń.

Nie na wszystko mamy wpływ. Putin jest nieprzewidywalny, ale dzięki konsekwentnej realizacji naszego programu Tarczy Antyputinowskiej będziemy robić wszystko, by zabezpieczyć Polskę i naszych sojuszników przed zagrożeniami, jakie niesie przyszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content