-0,2 C
Warszawa
piątek, 9 grudnia, 2022

Premier Morawiecki pamięta o bohaterach Armii Krajowej

26,463FaniLubię

Polacy w chwilach dziejowych prób już wiele razy zadziwili świat i z pewnością zrobią to jeszcze niejednokrotnie. Jednym z naszych dzieł, świadczących o pomysłowości, solidarności, odwadze i organizacyjnej sprawności jest powstawała 80 lat temu – 14 lutego 1942, Armia Krajowa – największa konspiracyjna organizacja w okupowanej Europie, licząca w szczytowym momencie aż 400 000 żołnierzy.

Armia Krajowa przeprowadziła w czasie II wojny światowej wiele spektakularnych akcji dywersyjnych, a jej wywiad przekazał aliantom mnóstwo bezcennych informacji wywiadowczych, które wydatnie przyczyniły się do zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Bohaterstwo żołnierzy AK jest legendarne i na zawsze pozostanie jedną z najpiękniejszych kart w historii Polski, choć w latach 1945-89 przyszło im za nie zapłacić straszliwą cenę. Wielu wybrało emigrację zamiast represji i życia w komunistycznym kraju, za który często oddali wszystko.

Na szczęście po demokratycznych przemianach i upadku komunizmu wiele się w tym zakresie zmieniło. Armia Krajowa doczekała się należytych opracowań, pomników, tablic, a monumenty takie jak Pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego przed Sejm Rzeczypospolitej Polskiej czy powstałe z inicjatywy ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Muzeum Powstania Warszawskiego na trwale wpisały się nie tylko w polski krajobraz, ale narodową świadomość.

Pamiętajmy o setkach tysięcy bohaterów Armii Krajowej, dzięki którym istnieje wolna Polska.

Cześć Ich Pamięci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×
Skip to content