4,2 C
Warszawa
piątek, 23 kwietnia, 2021

Zadłużony na 3,5 mld zł Wrocław remontuje dla Tokarczuk willę – z oranżerią, pompą ciepła i zielonym dachem!

26,882FaniLubię

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk pochwalił się na Facebook postępem prac remontowych przy willi Karpowiczów, którą miasto przekazało fundacji noblistki w zamian za jej wkład dla rozwoju kultury i literatury. Miasto zadbało o najwyższej jakości udogodnienia takie jak pompa ciepła, zielony dach czy oranżeria z ogrodem zimowym i letnim. W samym tylko 2021 r. miasto zaplanowało ponad 500 mln deficytu w budżecie, a obecne zadłużenie wynosi już 3,5 mld zł!

Remont willi Karpowiczów – postęp prac – 30.03.2021 r.

A w Willi Marii i Tymoteusza Karpowiczów, gdzie tworzymy siedzibę fundacji naszej Honorowej Obywatelki i Noblistki Olga Tokarczuk remont wygląda tak 👏😊 Dzieje się i mam nadzieję, że niebawem się tutaj spotkamy!Inwestycje we Wrocławiu

Posted by Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk on Tuesday, March 30, 2021

„Jestem głęboko przekonany, że Krzycka 29 będzie jednym z najlepszych adresów literackich w Polsce – nie ma wątpliwości prezydent Jacek Sutryk. – To nie tylko literatura, ale tematy będące wyzwaniami w Polsce i na świecie. Miasto Wrocław będzie absolutnym mecenasem wszystkiego, co będzie się w tych murach działo”

– podkreśla prezydent.

„To cudowny gest” – dziękowała za miejski dar Olga Tokarczuk.

„Fundacja w zamierzeniu noblistki ma stać się przestrzenią międzynarodowej rozmowy o możliwościach literatury w diagnozowaniu świata widzialnego i niewidzialnego, w opisywaniu rzeczywistości, w której niebezpiecznie szybko narastają nastroje ksenofobiczne i nacjonalistyczne, wreszcie przestrzenią dedykowaną rozmowie o sztuce i człowieku jako częścią natury.”

– czytamy na stronie miasta Wrocław.
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Remont ponad 300 m2 willi ma się zakończyć jesienią tego roku. Prezydent Wrocławia poinformował na swoim profilu na Facebook, że wyposażył ją w ogrzewanie z pompy ciepła, zielony dach oraz planowane jest także utworzenie oranżerii, ogrodu owocowego i zimowego:

„Nowa również, w miejscu wyburzonego tarasu, będzie oranżeria, z przeznaczeniem zarówno na część biurowo-administracyjną fundacji, jak i na bieżącą działalność kulturalno-oświatową. Będzie też można z niej podziwiać ogród o każdej porze roku. Pod budynkiem odkryto stare cegły, w które zostaną „wpisane” nowe instalacje oranżerii. Wykonawca osadzi jej szkielet na konstrukcji metalowej, potem dojdą także elementy aluminiowe i szklane ściany.”

Pracujemy na powierzchni ogólnej 456 mkw. W razie wątpliwości kontaktujemy się z projektantem, ale jak do tej pory nie było to częste, co dowodzi, że praca idzie nam dobrze i zakończymy ją o czasie

– słyszymy od przedstawicieli firmy AWM Budownictwo. 

„Po rozbudowie powierzchnia zabudowy budynku wyniesie nieco ponad 301 mkw., a kubatura brutto 1713,75 m sześc. Siedziba Fundacji Olgi Tokarczuk w willi Karpowiczów zajmie trzy kondygnacje i poddasze z antresolą. Na potrzeby bieżącej działalności przeznaczona będzie także przestrzeń pod dachem, w dawnym garażu, gdzie robiona są właśnie nowa wylewka i dach.” – czytamy na stronie miasta.

26,882FaniLubię

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Pozostańmy w kontakcie

26,882FaniLubię
321SubskrybującySubskrybuj
Kudlow: John Kerry is...

'Gutfeld!' panel pokes fun at Earth Day celebrations by the Biden administration

Fox News | 23 Apr, 2021
Hannity: Americans' security is...

'Hannity' host outlines Democrat's plan to demonize and dismantle the police

Fox News | 23 Apr, 2021
Gutfeld on the mainstream...

'Gutfeld!' panel discusses COVID precautions and fearmongering

Fox News | 23 Apr, 2021
Georgia mom blasts school...

A Georgia mom is going viral after she grilled school board members for making young children wear masks...

Fox News | 23 Apr, 2021
Kentucky men's basketball star...

NBA Draft prospect and former Kentucky star Terrence Clarke died in a car accident in Los Angeles, according...

Fox News | 23 Apr, 2021
Powered by NewsAPI.org
- Reklama -

Najnowsze Artykuły

Aplikacja Mobilna

Install
×