9.7 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca, 2024

Pinior: Z dużym zainteresowaniem sprawdzę standardy więzień w państwie PiS

26,463FaniLubię

W dniu wczorajszym w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu zapadł prawomocny wyrok skazujący Józefa Piniora, byłego senatora PO na 1,5 roku pozbawienia wolności z powodu przyjęcia łapówki w kwocie co najmniej 40 tys. zł w zamian za załatwienie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie korzystnego rozstrzygnięcia sprawy biznesmena Tomasza G.

Józef Pinior w wywiadzie dla Onet skomentował w następujący sposób swój wyrok:

To będzie dla mnie fascynujące doświadczenie jako prawnika, gdyż byłem w więzieniu w PRL . No z jakimś dużym zainteresowaniem sprawdzę w tej chwili standardy więzień w państwie PiS w stosunku do tych standardów, które powinny obowiązywać w polskim więziennictwie od strony praw człowieka i Unii Europejskiej. Więc w jakimś sensie będzie to doświadczenie dla mnie fascynujące i z ogromnym zainteresowaniem czekam na rozwój tych sytuacji

– mówił Józef Pinior dla Onet.
- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Zdaniem byłego senatora PO wyrok w jego sprawie jest haniebny:

Wyrok świadczy o upadku polskiego wymiaru sprawiedliwości w państwie PiS i zostanie w historii jako symbol hańby tego, co PiS zrobił z wymiarem sprawiedliwości” – powiedział były senator PO Józef Pinior.

– powiedział były senator PO Józef Pinior.

Sąd uznał, że dowody z nagrań CBA są bezsporne. Pinior nie przyznał się do winy, podobnie jak jego były asystent.

Charakter tej sprawy w żadnej mierze nie na podtekstu politycznego. Jest to sprawa z kategorii spraw korupcyjnych. To nie ulega wątpliwości. Zarówno sąd pierwszej jak i drugiej instancji stoi na takim stanowisku”

– oznajmił z kolei w ustnym uzasadnieniu sąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content