17.2 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Premier Donald Tusk złożył życzenia z okazji zbliżającego się Nowego Roku

26,463FaniLubię

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk złożył noworoczne życzenia wszystkim Polkom i Polakom. Szef rządu życzył, aby 2024 r. był dla nas wszystkich oraz dla Polski, rokiem szczęśliwym i bezpiecznym, rokiem dostatku i pojednania.

Drodzy Państwo,

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

powoli żegnamy rok 2023. Co to był za rok! W historii Polski zapisze się, jako czas przełomu. Chcę wam za ten rok bardzo podziękować. Był trudny, pełen wielkich emocji, sporów, ale też obywatelskiego przebudzenia i tryumfu demokracji. Udało nam się pobić rekord wyborczej frekwencji. 

Mijające miesiące nauczyły nas, że niemożliwe staje możliwe. I oto ja, dziś, w telewizji publicznej, już jako Premier Rzeczypospolitej, mogę powtórzyć przed Wami ślubowanie, które złożyłem podczas Marszu Miliona Serc. Zwyciężymy – to już się stało. Rozliczymy zło – to już się dzieje. Naprawimy krzywdy – to też już zaczynamy i najważniejsze – pojednamy.

Wiem, że pojednanie będzie prawdopodobnie najtrudniejszym zadaniem. Ale wierzę, że i tym razem, niemożliwe stanie się możliwe. Wierzę, że Polacy odrodzą się, jako jedna wspólnota, jako wielki, silny naród. I nie spocznę, póki to się nie stanie.

Polska to kraj cudów i wspaniałych ludzi. Gdybyście tylko mogli usłyszeć te wszystkie komplementy, zachwyty nad Polakami i ich mądrością, jakie słyszałem od przywódców państw i globalnych autorytetów. Ja miałem przyjemność tego słuchać przy okazji odbierania gratulacji, ale to wielkie uznanie jest dla każdej i każdego z Was. To Wy, w 2023 r., zadziwiliście świat. To dzięki Wam popłynęła z Polski nadzieja dla wszystkich ludzi pragnących wolności. Możemy być dumni i bardzo Wam za to dziękuję.

Wszystkim nam marzy się normalność, zgoda i pewność jutra. To zadanie na nadchodzący rok. Postawimy sprawy z głowy na nogi, zaufamy znowu nauce i ekspertom, i zdrowemu rozsądkowi. W polityce międzynarodowej odbudujemy naszą pozycję i znaczenie. Kłótnie z sojusznikami zastąpimy twardą, ale przyjazną rozmową o naszych interesach i szukaniem tego, co wspólne.

W tych niebezpiecznych czasach Polska nie będzie już samotna. A że są niebezpieczne, potwierdziło się choćby wczoraj, kiedy naruszona została nasza przestrzeń powietrzna. Dlatego tak ważne jest dziś mówić prawdę i tylko prawdę. Przywrócimy słowom ich prawdziwe znaczenie, a patriotyzm nigdy już nie będzie zasłoną dla nieuczciwości czy zwykłego złodziejstwa. Będziemy ze sobą uczciwie i z szacunkiem rozmawiać. To wam gwarantuję. Nasza ojczyzna odrodzi się, jako nowoczesne, silne państwo – Wasze państwo. Państwo pracujące dla każdej i każdego z Was, bo ono należy do Was i tylko do Was.

Jutro bawmy się i zapomnijmy, choćby na chwilę, o codziennych troskach. A od poniedziałku, znaczy od wtorku, właściwie większość z Was od środy, ale bierzmy się, tak czy inaczej, do wspólnej pracy. Żebyśmy za rok uznali, że 2024 był dla nas wszystkich, dla Polski, rokiem szczęśliwym i bezpiecznym, rokiem dostatku i pojednania.

Szczęśliwej Polski już czas – tego nam wszystkim serdecznie życzę.

Prezes Rady Ministrów

Donald Tusk

Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content