16.9 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

Premier Mateusz Morawiecki w Gościeradowie o wsparciu dla przedsiębiorców i pracowników

26,463FaniLubię

Nasz rząd dba zarówno o pracowników, jak i o pracodawców. Wdrożone rozwiązania, które dotyczą specjalnych stref ekonomicznych zachęcają nie tylko polskie firmy do inwestowania w naszym kraju. Dzięki temu bezrobocie jest na niskim poziomie, a jakość życia systematycznie rośnie. Premier zapowiedział stworzenie programu, który dalej wspierałby rozwój firm i przedsiębiorstw w miastach średniej wielkości. Szef polskiego rządu spotkał się w Gościeradowie z pracownikami Erkado Sp. z o.o. To rodzinna firma, które od trzech pokoleń produkuje drzwi i nieustannie się rozwija.

Wsparcie przedsiębiorców

Premier na tle pracowników firmy.
Premier na tle pracowników firmy.
Premier na tle pracowników firmy.
Premier na tle pracowników firmy.
Premier ściska dłoń pracownika firmy.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

W czasach kryzysów – takich jak pandemia COVID-19 czy wojna na terenie Ukrainy – i ich skutków, nie zostawiamy przedsiębiorców samych sobie. Ratowaliśmy miejsca pracy, dzięki czemu aktualnie mamy najniższy poziom bezrobocia w historii Polski. Na tym nie poprzestajemy.

– Chcemy zaproponować specjalny program właśnie dla miast, miejscowości i wiosek w całej Polsce – tak, żeby zarówno poprzez rozwój infrastruktury, uzbrojenie terenu, ale z drugiej strony przez warunki podatkowe, przez specjalne ulgi, przywileje dla pracowników pośrednio i dla właścicieli, dla pracodawców, dla firm – tworzyć taki program, aby jak najwięcej międzynarodowych i krajowych naszych firm lokowało się w miastach średniej wielkości – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Specjalne strefy ekonomiczne

W przeciwieństwie do poprzedników, planujemy dalszy rozwój specjalnych stref ekonomicznych. To rozwiązania, które zachęcają do rozwoju firm i przedsiębiorczości nie tylko w dużych miastach. Przekładają się także na spadek liczby osób bezrobotnych. Coraz więcej osób może pracować lokalnie, bez wyjeżdżania z rodzinnej gminy.

– To ten program przyczynił się do tego, że mamy dzisiaj najniższe bezrobocie w historii III Rzeczypospolitej. Mamy najwyższy poziom zatrudnienia – ponad 17 milionów ludzi pracuje w różnych miejscach naszej gospodarki, w różnych sektorach. I to coraz częściej – mimo różnych kryzysów, które na nas spadają – praca szuka człowieka, a nie człowiek szuka pracy – podkreślił szef polskiego rządu.

Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content