14 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

Najnowocześniejsza w Polsce hala lekkoatletyczna

26,463FaniLubię

Dziś została oficjalnie otwarta długo wyczekiwana przez całe środowisko sportowe, jedyna w regionie i najnowocześniejsza w Polsce, hala lekkoatletyczna. W uroczystości uczestniczyli m.in. Elżbieta Witek – Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej oraz Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Po sukcesie programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” w ramach którego w całym regionie powstały aż 42 obiekty lekkoatletyczne, wspólnie z Dolnośląskim Związkiem Lekkiej Atletyki, samorząd województwa uruchomił program zajęć pozaszkolnych „Lekkoatletyka dla Każdego!”. Stworzyło to impuls do rozwoju, powstania lub reaktywacji klubów i sekcji lekkoatletycznych na terenie całego Dolnego Śląska, a w konsekwencji te działania przełożyły się na dobre wyniki we współzawodnictwie krajowym dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce. Zwieńczeniem tych działań jest powstanie we Wrocławiu hali lekkoatletycznej, która dziś została otwarta.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-
Najnowocześniejsza w Polsce hala lekkoatletyczna
Najnowocześniejsza w Polsce hala lekkoatletyczna

– Szczególne wyrazy uznania kieruję dla inicjatora, orędownika, byłego trenera naszej kadry czterystumetrowców Józefa Lisowskiego, który od początku wierzył w sukces tego przedsięwzięcia. Gratuluję też determinacji, odwagi i zaangażowania klubu sportowemu Ślęza Wrocław – mówi marszałek Cezary Przybylski– Ten piękny, nowoczesny obiekt jest dowodem na to, że porozumienie i dialog między różnymi środowiskami jest możliwy, a jego efekty przez długie lata będą służyć nie tylko Dolnemu Śląskowi, ale całej Polsce – dodaje marszałek Przybylski.

Hala będzie służyła głównie lekkoatletom, którzy będą mogli trenować w niej przez cały rok. Zagwarantuje sportowcom możliwość korzystania z kompleksowej infrastruktury lekkoatletycznej, siłowni, zaplecza szatniowo – sanitarnego czy pomieszczeń do fizjoterapii i rehabilitacji. Przestrzeń wewnątrz sześciotorowej okrężnej bieżni stanie się, w zależności od potrzeb, boiskiem do koszykówki, siatkówki czy piłki ręcznej. Kompleks będzie mógł pomieścić do 2 tysięcy widzów.

– Obiekt łączy w sobie możliwość uprawiania sportów typowo lekkoatletycznych z przestrzenią do gier zespołowych. Ten model oraz zaangażowanie związków i klubów sportowych daje gwarancje pełnego wykorzystania powstałej infrastruktury sportowej. Mam nadzieję, ze już wkrótce obiekt od samego rana do późnych godzin wieczornych służył szkoleniu dzieci i młodzieży oraz organizacji zawodów sportowych – dodaje Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

Hala lekkoatletyczna zlokalizowana jest we Wrocławiu przy ul. Kłokoczyckiej 5 na terenie znajdującym się w użytkowaniu wieczystym 1 KS Ślęza Wrocław. Całkowity koszt budowy przekroczył 66 milionów złotych, a złożyły się na niego: dofinansowanie z budżetu Województwa, dotacja Gminy Wrocław oraz środki przekazane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Źródło: Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content