12.8 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca, 2024

Premier Mateusz Morawiecki: realizujemy program sprawiedliwego rozwoju, który pozwala rozwijać się miejscowościom w całym kraju

26,463FaniLubię

Dbamy o rozwój Polski gminnej i powiatowej. Dzięki m.in. Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych pomagamy wszystkim regionom naszego kraju poprzez inwestycje, które są bliskie mieszkańcom. Tworzymy dla nich nowe miejsca pracy, budujemy żłobki, biblioteki, remizy strażackie, drogi, obwodnice, przejścia dla pieszych czy place zabaw dla dzieci. Organizujemy także nowoczesny sprzęt dla szpitali oraz modernizujemy szkoły. Jest to możliwe m.in. dzięki pieniądzom, które odzyskaliśmy z oszustw podatkowych.

Wyrównujemy poziom życia w gminach i powiatach

Wizyta premiera w Sędziszowie Małopolskim.
Wizyta premiera w Sędziszowie Małopolskim.
Wizyta premiera w Sędziszowie Małopolskim.
Wizyta premiera w Sędziszowie Małopolskim.
Wizyta premiera w Sędziszowie Małopolskim.

Dzięki m.in. Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych możemy wspierać lokalne społeczności, aby Polska rozwijała się równomiernie. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził kompleks przedszkolno-żłobkowy w miejscowości Niebylec oraz boiska sportowe w Sędziszowie Małopolskim.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

– Pokazujemy, że w ślad za naszą wizją zrównoważonego i sprawiedliwego rozwoju, idą środki oraz inwestycje, idą nasze czyny – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. – Realizujemy program, który pozwala rozwijać się miejscowościom w całym kraju – dodał.

Jak zaznaczył premier, rząd i samorząd tworzą razem bardzo dobre warunki do funkcjonowania dla rodziców i dzieci. – Dzieci są przyszłością narodu. Aby naród rósł w siłę, dzieci muszą móc się wychowywać – chodzić do żłobka i do przedszkola, nie tylko w Rzeszowie, Krakowie czy Warszawie, ale we wszystkich powiatach w Polsce – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Dofinansowanie wielu inwestycji w całym kraju, takich jak żłobki, przedszkola, biblioteki, remizy strażackie, obiekty sportowe czy kulturalne, było możliwe dzięki dobrej polityce rządu oraz uszczelnieniu systemu podatkowego.

Realizujemy inwestycje bliskie ludziom 

Chcemy wyrównywać szanse rozwojowe wszystkich mieszkańców naszego kraju. Dlatego staramy się pomagać gminom i powiatom, aby mogły realizować inwestycje, które są potrzebne lokalnym społecznościom. 

•    Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – to środki na przebudowę lokalnych dróg, doposażenie szpitali, budowę żłobków czy bibliotek. 

W ramach programu do budżetów gmin, powiatów i miast w całej Polsce trafiło ponad 13 mld zł na inwestycje bliskie ludziom.

•    Rządowy Program Inwestycji Strategicznych – to bezzwrotne dofinansowanie inwestycji publicznych, które realizowane są przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce.

Dzięki programowi, wspieramy zrównoważony rozwój naszego kraju. To nowe drogi, obiekty sportowe, wyremontowane szkoły, odnowione parki czy inwestycje wodno-kanalizacyjne.

•    Wsparcie dla gmin popegieerowskich – w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych wspieramy także gminy i powiaty popegeerowskie, które zostały zapomniane przez poprzednie rządy.

•    Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg – to bezpieczne, nowoczesne drogi i infrastruktura drogowa.

Samorządy otrzymały środki, dzięki którym możliwa była realizacja zadań dotyczących dróg gminnych i powiatowych.

•    Mapa inwestycji – uruchomiliśmy interaktywną mapę inwestycji, na której każdy może sprawdzić, jakie inwestycje zostały sfinansowane ze środków publicznych w jego gminie – mapainwestycji.gov.pl.

Kompleks przedszkolno-żłobkowy w Niebylcu

Gmina Niebylec złożyła wniosek o dofinansowanie budowy kompleksu przedszkolno-żłobkowego. Przyznano jej kwotę 3 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To jedno z wyższych dofinansowań w województwie podkarpackim. Docelowo w przedszkolu opiekę znajdzie 150, a w żłobku 50 dzieci.

Boiska sportowe przy Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim

W 2022 r. otwarto nowoczesne boiska sportowe przy Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim. Całkowity koszt inwestycji to 1,5 mln zł. Kwota ta została uzyskana przez powiat z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki temu dofinansowaniu powstało: boisko do siatkówki, boisko do koszykówki, boisko do tenisa ziemnego oraz bieżnia. 

Wideo

Mateusz Morawiecki – konferencja prasowa na terenie inwestycji przy LO w Sędziszowie Małopolskim

Mateusz Morawiecki – konferencja prasowa na terenie inwestycji przy LO w Sędziszowie Małopolskim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content