7,8 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Premier Mateusz Morawiecki: nigdy nie zostawiamy ludzi samych sobie

26,463FaniLubię

Rozwój Polski gminnej i powiatowej oraz wyrównywanie szans rozwojowych miedzy regionami – to priorytety rządu. Dzięki m.in. Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych możemy pomagać lokalnym społecznościom, aby Polska rozwijała się równomiernie. W tym celu tworzymy nowe miejsca pracy, budujemy przedszkola, obiekty sportowe, biblioteki, obwodnice, inwestycje wodno-kanalizacyjne czy place zabaw dla dzieci. Jest to możliwe m.in. dzięki dobrej polityce rządu oraz uszczelnieniu systemu podatkowego.

Realizujemy inwestycje bliskie ludziom

Premier Mateusz Morawiecki rozmawia z mieszkańcami.
Premier Mateusz Morawiecki przybija piątki dzieciom.
Premier Mateusz Morawiecki rozmawia z mieszkańcami.
Premier Mateusz Morawiecki rozmawia z mieszkańcami.
Premier Mateusz Morawiecki patrzy na trenera.
Premier Mateusz Morawiecki rozmawia z mieszkańcami.
Premier Mateusz Morawiecki robi zdjęcia z mieszkańcami.
Premier Mateusz Morawiecki rozmawia z mieszkańcami.

Wyrównujemy szanse rozwojowe i łączymy wszystkie regiony naszego kraju poprzez inwestycje bliskie lokalnym społecznościom. Dzięki m.in. Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych pomagamy gminom i powiatom, aby Polska rozwijała się równomiernie. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził teren kompleksu boisk w Sycewicach, gdzie dofinasowana została budowa budynku szatniowo-sanitarnego. Wziął także udział w pikniku rodzinnym w Kępicach.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

– Mogę państwu złożyć zobowiązanie, że jeżeli będziemy kontynuować rządy, to na pewno będziemy inwestować tak, jak do tej pory, albo więcej – właśnie w takie gminy, jak Kępice – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu przywoływał także wypowiedź jednego z brytyjskich polityków, który wskazał, że za kilka lat Polska ma szansę dogonić średni poziom życia krajów Zachodu.

– Rzeczywiście mamy szansę na to. Szansę na życie takie, jakie jest na Zachodzie – za 5-10 lat. To jest niebywała szansa – pierwszy raz w historii Polski – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Wspieramy rozwój Polski gminnej i powiatowej

Dofinansowanie wielu inwestycji w całym kraju, takich jak żłobki, przedszkola, biblioteki, remizy strażackie, obiekty sportowe czy kulturalne, było możliwe dzięki pieniądzom, które odzyskaliśmy z oszustw podatkowych. Dzięki temu wyrównujemy szanse rozwojowe wszystkich mieszkańców naszego kraju.

 • Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – to środki na przebudowę lokalnych dróg, doposażenie szpitali, budowę żłobków czy bibliotek.
  – W ramach programu do budżetów gmin, powiatów i miast w całej Polsce trafiło ponad 13 mld zł na inwestycje bliskie ludziom.
 • Rządowy Program Inwestycji Strategicznych – to bezzwrotne dofinansowanie inwestycji publicznych, które realizowane są przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce.
  – Dzięki programowi, wspieramy zrównoważony rozwój naszego kraju. To nowe drogi, obiekty sportowe, wyremontowane szkoły, odnowione parki czy inwestycje wodno-kanalizacyjne.
 • Wsparcie dla gmin popegieerowskich – w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych wspieramy także gminy i powiaty popegeerowskie, które zostały zapomniane przez poprzednie rządy.
 • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg – to bezpieczne, nowoczesne drogi i infrastruktura drogowa.
  – Samorządy otrzymały środki, dzięki którym możliwa była realizacja zadań dotyczących dróg gminnych i powiatowych.
 • Mapa inwestycji – uruchomiliśmy interaktywną mapę inwestycji, na której każdy może sprawdzić, jakie inwestycje zostały sfinansowane ze środków publicznych w jego gminie – mapainwestycji.gov.pl.

Budynek szatniowo-sanitarny w Sycewicach

W Sycewicach powstał budynek szatniowo-sanitarny dla kompleksu boisk wraz z przyłączami i zbiornikiem przeciwpożarowym oraz zagospodarowaniem terenu. Wybudowano także drogę do budynku. Wartość inwestycji wyniosła ok. 1,39 mln zł, w tym dofinansowanie 1,35 mln zł ze środków budżetu państwa.

Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content