29.8 C
Warszawa
niedziela, 21 lipca, 2024

Premier Mateusz Morawiecki: wszystkie inwestycje, które czynimy, są inwestycjami w przyszłość Polski

26,463FaniLubię

Rząd dba o rozwój Polski gminnej i powiatowej. Łączymy wszystkie regiony naszego kraju poprzez realizację inwestycji, które są bliskie ludziom. Dzięki temu tworzymy nowe miejsca pracy, budujemy żłobki, biblioteki, remizy strażackie, drogi, obwodnice, przejścia dla pieszych czy place zabaw dla dzieci. Zapewniamy także nowoczesny sprzęt dla szpitali oraz modernizujemy szkoły. Jest to możliwe m.in. dzięki pieniądzom, które odzyskaliśmy z oszustw podatkowych.

Wyrównujemy poziom życia w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki razem z dziećmi i personelem żłobka.
Premier Mateusz Morawiecki przemawia w czasie konferencji.
Premier Mateusz Morawiecki robi sobie zdjęcia z mieszkańcami.

Dzięki m.in. Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych, możemy pomagać gminom i powiatom, aby Polska rozwijała się równomiernie. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził żłobek w miejscowości Łobez oraz Gminny Ośrodek Kultury z Biblioteką w Dygowie, w województwie zachodniopomorskim. 

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

– Chcemy, aby rozwój gospodarczy był nie tylko w wielkich miastach: Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy Wrocławiu, ale żeby także np. w Łobzie pojawiały się nowe miejsca pracy czy nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. – Żeby młodzież nie wyjeżdżała stąd, a jeśli wyjedzie na studia, żeby miała tutaj miejsce pracy. To nasz program – wyjaśnił szef rządu.

Jak zaznaczył premier, rząd chce, aby w Polsce rozwijały się wszystkie miejscowości i wsie. -Chcemy, żeby perspektywy do życia w takich miejscowościach, jak Dygowo były jak najszersze i jak najbardziej dostępne – możliwe do zagospodarowania dla wszystkich pokoleń – dodał.

Dofinansowanie wielu inwestycji w całym kraju, takich jak żłobki, przedszkola, biblioteki, remizy strażackie, obiekty sportowe czy kulturalne, było możliwe dzięki dobrej polityce rządu oraz uszczelnieniu systemu podatkowego.

Wspieramy rozwój Polski lokalnej

Chcemy wyrównywać szanse rozwojowe wszystkich mieszkańców naszego kraju. Dlatego staramy się pomagać gminom i powiatom, aby mogły realizować inwestycje, które są potrzebne lokalnym społecznościom.

 • Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – to środki na przebudowę lokalnych dróg, doposażenie szpitali, budowę żłobków czy bibliotek.
  – W ramach programu do budżetów gmin, powiatów i miast w całej Polsce trafiło ponad 13 mld zł na inwestycje bliskie ludziom.
 • Rządowy Program Inwestycji Strategicznych – to bezzwrotne dofinansowanie inwestycji publicznych, które realizowane są przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce.
  – Dzięki programowi, wspieramy zrównoważony rozwój naszego kraju. To nowe drogi, obiekty sportowe, wyremontowane szkoły, odnowione parki czy inwestycje wodno-kanalizacyjne.
 • Wsparcie dla gmin popegieerowskich – w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych wspieramy także gminy i powiaty popegeerowskie, które zostały zapomniane przez poprzednie rządy.
 • Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg – to bezpieczne, nowoczesne drogi i infrastruktura drogowa.
  – Samorządy otrzymały środki, dzięki którym możliwa była realizacja zadań dotyczących dróg gminnych i powiatowych.
 • Mapa inwestycji – uruchomiliśmy interaktywną mapę inwestycji, na której każdy może sprawdzić, jakie inwestycje zostały sfinansowane ze środków publicznych w jego gminie – mapainwestycji.gov.pl.

Żłobek miejski w Łobzie

W ramach programu „Maluch+” 2021 r. dofinansowany został projekt dotyczący utworzenia żłobka publicznego w Łobzie. Całkowita wartość projektu wyniosła 1,3 mln zł, natomiast dofinansowanie ze środków budżetu państwa to 990 tys. zł.

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie

Ośrodek w Dygowie działa od 1 stycznia 2023 r. i jest samorządową instytucją kultury. Jego budowa trwała blisko dwa lata. Była możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych kwotą 8,5 mln zł. Ośrodek tworzy oraz upowszechnia wartości kultury i sztuki, a także wartościowe formy rekreacji, czynnego wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Dodatkowo biblioteka rozwija i zaspakaja potrzeby czytelnicze okolicznych mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content