4,3 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Premier Mateusz Morawiecki: marzę o Polsce uśmiechniętych rodzin

26,463FaniLubię

W gminie Skępe w województwie kujawsko-pomorskim premier Mateusz Morawiecki spotkał się na pikniku z polskimi rodzinami. Była to okazja do rozmów o przyszłości Polski i dalszych działaniach polskiego rządu. Wczoraj Sejm RP przegłosował ustawę 800+, która zwiększa miesięczne świadczenie na każde dziecko o 300 zł. Wkrótce  rząd zajmie się ustawą o darmowych lekach dla dzieci do 18. roku życia i seniorów od 65. roku życia. Polacy mogą korzystać z bezpłatnych państwowych autostrad A2 Stryków-Konin oraz A4 Wrocław-Sośnica. Rząd realizuje obietnice.

Spotkania z polskimi rodzinami

Premier Mateusz Morawiecki podczas rozmów z mieszkańcami w Skępe.
Premier Mateusz Morawiecki podczas rozmów z mieszkańcami w Skępe.
Premier Mateusz Morawiecki podczas rozmów z mieszkańcami w Skępe.

Pikniki rodzinne to ważny czas dla premiera Mateusza Morawieckiego. To najlepsza okazja by twarzą w twarz porozmawiać z obywatelami o ich potrzebach oraz o zrealizowanych obietnicach. Dla rządu bezpieczeństwo i dobro polskich rodzin jest priorytetem, dlatego nie zwalniamy tempa i realizujemy kolejne zapowiedziane projekty. Wprowadzanie nowych programów nie byłaby możliwa bez uszczelnienia krajowego budżetu.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

– Dziś Polska dba o zwykłe polskie rodziny, o to żeby przyciągnąć jak najwięcej inwestycji, także tutaj do Skępego, do wszystkich innych miejscowości. Wszystkie mafie podatkowe, korporacyjne, VAT-owskie zostały zwalczone, bo zastosowaliśmy takie instrumenty prawne, informatyczne, że udało nam się wygrać walkę z mafiami i pieniądze przeznaczyć dla zwykłych ludzi – podkreślił Prezes Rady Ministrów. 

800+ na każde dziecko

W piątek 7 lipca to wielki dzień dla polskich rodzin – Sejm RP przegłosował ustawę, która zwiększa 500+ o 300 zł. Świadczenie w wysokości 800+ będzie przyznawane na każde dziecko już od 1 stycznia 2024 r. To kolejne potwierdzenie realizacji zobowiązań, jakie premier Mateusz Morawiecki przedstawił Polkom i Polakom.

– Jesteśmy dzisiaj z państwem, aby zdać sprawozdanie z pierwszych kilku tygodni. Nie dalej jak niecałe dwa miesiące temu przedstawiliśmy trzy pierwsze, wielkie, ważne społeczne projekty. Po pierwsze 800+, a więc ten godnościowy program, który ma wzmacniać polskie rodziny. Od paru dni, właściwie od wczoraj uchwalony – Sejm przyjął nasze rozwiązania, te których się domagaliśmy, których domagało się Prawo i Sprawiedliwość – powiedział szef polskiego rządu.

Ponad 4 tys. darmowych leków

Wkrótce rząd zajmie się ustawą o darmowych lekach dla najmłodszych do 18. roku życia oraz dla seniorów od 65. roku życia.

– Darmowe leki dla seniorów – za parę dni zajmie się tym rząd. Po paru tygodniach będzie to wdrożony program. Darmowe leki dla seniorów te, które wprowadziliśmy 8 lat temu i teraz poszerzamy ten program na 4000 leków – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Bezpłatne autostrady

Zwiększamy komfort podróżowania, dzięki bezpłatnym przejazdom państwowymi autostradami A2 Stryków-Konin oraz A4 Wrocław-Sośnica zwiększy bezpieczeństwo podróżujących już od 1 lipca 2023 r. Dodatkowo na czas wakacji zwolniona z opłat będzie również autostrada prywatna A1 Gdańsk-Toruń. Kierowcy będą mogli podróżować nią bezpłatnie w każdy weekend – od piątku od 12:00 do poniedziałku do 12:00, aż do 4 września.

– Darmowe autostrady państwowe obiecaliśmy, i wykonaliśmy to, do czego się zobowiązaliśmy. Już od tygodnia można jeździć państwowymi autostradami za darmo. Wszyscy ludzie – jeszcze dodatkowo ta niedaleko stąd autostrada Toruń-Gdańsk – też przez 3 dni w tygodniu jest bezpłatna w wakacje, ponieważ do tego się zobowiązaliśmy i dotrzymaliśmy słowa – podkreślił Prezes Rady Ministrów.

Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content