15.3 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Premier Jarosław Kaczyński: Wzmocnimy obronę granicy wschodniej

26,463FaniLubię

Zakończyło się nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych, z udziałem premiera Jarosława Kaczyńskiego oraz ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. W związku z obecnością rosyjskiej grupy Wagnera na Białorusi, wzmocniona zostanie obrona wschodniej granicy Polski.

Nowa faza wojny hybrydowej

Premier Jarosław Kaczyński przemawia podczas konferencji prasowej po zakończonym posiedzeniu Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Premier Jarosław Kaczyński oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przemawiają podczas konferencji prasowej po zakończonym posiedzeniu Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przemawia podczas konferencji prasowej po zakończonym posiedzeniu Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Premier Jarosław Kaczyński poinformował, że mamy obecnie potencjalnie nową sytuację na Białorusi. „Z danych, którymi w tej chwili dysponujemy, można by sądzić, że będzie tam ok. 8 tys. żołnierzy z grupy Wagnera” – zaznaczył premier. „Może to oznaczać nową fazę wojny hybrydowej. Fazę znacznie trudniejszą niż ta, z którą dotąd mieliśmy do czynienia” – ocenił.  

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Z tego powodu, podjęte zostały decyzje dotyczące wzmocnienia polskiej obrony na granicy wschodniej, zarówno jeżeli chodzi o przedsięwzięcia doraźne jak i trwałe. „Wzmocnienie odnosi się do zwiększenia sił, które będą tam stale obecne, jak i do zwiększenia ilości różnego rodzaju przeszkód i umocnień, które mają chronić naszą granicę, gdyby była ona atakowana” – wyjaśnił premier Jarosław Kaczyński.

Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych

Komitet jest organem pomocniczym Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów. Do jego zadań należy zapewnienie koordynacji przygotowań, działań oraz sprawnego podejmowania decyzji w sprawach bezpieczeństwa i obrony państwa. Komitet rekomenduje także Radzie Ministrów lub Prezesowi Rady Ministrów propozycji w tym zakresie. Chodzi w szczególności o dokonywanie analiz dotyczących spraw wewnętrznych, porządku publicznego, obronności oraz wymiaru sprawiedliwości.

Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content