7,8 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Premier Mateusz Morawiecki w Kozienicach życzył dzieciom i rodzicom udanych wakacji

26,463FaniLubię

23 czerwca 2023 r. ponad 4,7 mln dzieci i młodzieży w całej Polsce rozpoczęło wakacje. W zakończeniu roku szkolnego w Kozienicach wziął udział premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu zwiedził także nową siedzibę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Od 1 września 2023 r. będzie w nim mogło uczyć się 100 uczniów. Inwestycja uzyskała dofinansowanie m.in. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To kolejny przykład działań z troską o każdego człowieka i wyraz solidarnej polityki prowadzonej przez rząd.

 Misją naszego rządu jest przede wszystkim tworzyć takie państwo, które będzie państwem dla wszystkich, we wszystkich aspektach życia – tych, które wiążą się z kształceniem, poszukiwaniem ścieżek zawodowych, rozwojem każdego człowieka i również otwartego dla tych, których los potraktował gorzej niż większość z nas, którzy mają trudniejszy start w życie – podkreślił szef polskiego rządu.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-
Premier Mateusz Morawiecki podczas zakończenia roku szkolnego 2022/2023 w Kozienicach.
Premier Mateusz Morawiecki podczas zakończenia roku szkolnego 2022/2023 w Kozienicach.
Premier Mateusz Morawiecki podczas zakończenia roku szkolnego 2022/2023 w Kozienicach.
Premier Mateusz Morawiecki podczas zakończenia roku szkolnego 2022/2023 w Kozienicach.
Premier Mateusz Morawiecki podczas zakończenia roku szkolnego 2022/2023 w Kozienicach.

Nowa siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

W Kozienicach powstał nowy budynek dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Inwestycja była sfinansowana m.in. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powstał budynek szkoły z odpowiednią infrastrukturą (m.in. salami rewalidacyjnymi czy terapeutycznymi), sala gimnastyczna i internat. Od przyszłego roku szkolnego naukę w nowym budynku będzie mogło zacząć 100 osób, a 60 skorzysta z internatu.

– Rozpoczęliśmy już kilka lat temu specjalny program podniesienia jakości szkół specjalnych w całej Polsce. To nie jest tylko ta jedna szkoła, jest kilkanaście takich szkół, które są albo modernizowane, remontowane gruntownie, albo budowane od podstaw. Po to, aby mogły służyć tym naszym wspaniałym, kochanym młodym rodakom, dzieciom, młodzieży, którzy muszą zostać szczególnie zaopiekowani – zwrócił uwagę premier Mateusz Morawiecki.

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Szef polskiego rządu w Kozienicach życzył dzieciom i rodzicom udanych wakacji:

– Dzisiaj wybrzmi albo już wybrzmiał ostatni dzwonek. Życzę wam, waszym rodzicom, dobrych, pięknych wakacji. Odpocznijcie i wracajcie tutaj z uśmiechem na ustach. Wracajcie, bo ta szkoła będzie się o was dobrze troszczyć, będzie się dobrze opiekować. Jestem o tym przekonany. A w całej Polsce, wszystkich nauczycieli, wszystkich wychowawców proszę, żeby właśnie tak z piękną troską podchodzić do tego największego skarbu naszej ojczyzny, jakim są nasze dzieci i nasza młodzież – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Zachęcamy do przeczytania podsumowania roku szkolnego 2022/2023.

Polska polityka sprawiedliwości

Naprawa finansów publicznych, w tym walka z mafiami VAT-owskimi, umożliwiła zmianę prowadzenia polityki w ciągu ostatnich kilku lat. Jak podkreślał szef polskiego rządu, kluczową wartością jest sprawiedliwość. To z myślą o niej inicjujemy różne działania, które mają na celu wyrównanie szans i wsparcie, szczególnie tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dodatkowe środki finansowe w polskim budżecie.

– Czynem będziemy potwierdzali, że jest to nie tylko słowo, nie tylko zapowiedź, ale w ślad za naszymi obietnicami, idzie realizacja tych obietnic w postaci takich pięknych ośrodków jak ten – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content