22.3 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Premier Jarosław Kaczyński w Gościu Wiadomości

26,463FaniLubię

Premier Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla TVP mówił o powodach swojego powrotu do rządu. Podkreślił, że chce wykorzystać swoje doświadczenie. Premier Kaczyński porównał rząd do dobrego gospodarza, który może korzystnie wpływać na rozwój kraju. Zwrócił uwagę na liczne potwierdzenia dobrego stanu polskiej gospodarki, które znajdują odzwierciedlenie m.in. w statystkach OECD.

Wybrane fragmenty z wypowiedzi:

  • Wykorzystujemy szanse. Jest tylko jeden warunek, żeby ta szansa została do końca wykorzystania. Ten dobry gospodarz, czyli dobry rząd. Nie idealny, nie składający się z geniuszy i aniołów, ale dobry, składający się z uczciwych ludzi, którzy coś umieją.
  • Mamy w Polsce jakby dwa rodzaje kandydatów do rządzenia, kandydatów na tych gospodarzy, jeżeli użyć tego słowa, tej przenośni, bo to w jakiejś mierze jest przenośnia. Otóż są ci, którzy potrafią i chcą służyć rzeczywiście społeczeństwu, i ci, którzy nie potrafią albo nie chcą, a obiektywnie (nie wiem, czy świadomie, czy nieświadomie) służą tym, którzy Polsce źle życzą.
  • To są najważniejsze wybory od 1989 roku. Moja nieobecność w rządzie mogłaby wskazywać na to, że jakoś tam troszeczkę się od tej odpowiedzialności uchylam i dlatego wszedłem.
  • Uzyskaliśmy 86% przeciętnej Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o poziom życia, realny poziom życia, a więc dochody, ale także to wszystko, co daje państwo w ramach przedsięwzięć na ogół o charakterze socjalnym. To jest więcej niż w Hiszpanii. To jest więcej niż w Czechach. Chociaż obydwa kraje są od Polski nieco bogatsze. Gonimy.
  • Dostaliśmy kilkadziesiąt czy może sto euro na jednego Ukraińca. Optymiści mówią, że sto [euro], bardziej pesymistycznie nastawieni analitycy twierdzą, że tylko czterdzieści pięć na przykład, a tu 22 tys. To jest bezczelność, to jest dyskryminacja. Choćby dlatego potrzebne jest referendum, żeby Polacy powiedzieli, mogli powiedzieć głośno – nie tylko tu, w Polsce, ale w Europie – “nie, nie zgadzamy się na coś takiego”.
  • My jesteśmy partią zgody. Wiemy, że zgoda buduje, a niezgoda niszczy i rujnuje. Będziemy do tej zgody, mimo że też rzeczywiście pod tym względem niesłychanie trudna sytuacja, jednak mimo wszystko po – jestem przekonany zwycięskich wyborach – dążyć.
Premier Jarosław Kaczyński odpowiada na pytania dziennikarki, Danuty Holeckiej podczas programu Gość Wiadomości na antenie TVP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content