29.8 C
Warszawa
niedziela, 21 lipca, 2024

Samorządowa debata o czystym powietrzu

26,463FaniLubię

Ponad stu dolnośląskich samorządowców zgromadziło się dziś w Dolnośląskim Centrum Filmowym uczestnicząc w konferencji  „Odpowiedzialny Lider w trosce o czyste powietrze”. Gospodarzem spotkania był marszałek Cezary Przybylski, a organizatorem wydarzenia Instytut Rozwoju Terytorialnego.

– Zgodnie z obowiązującymi na Dolnym Śląsku uchwałami antysmogowymi od 1 lipca przyszłego roku będzie obowiązywać zakaz użytkowania pozaklasowych instalacji grzewczych. Warto zapamiętać tę datę ponieważ emisje pyłowe i gazowe z przestarzałych instalacji grzewczych są jednym z największych zagrożeń dla zdrowia i życia mieszkańców naszego regionu oraz środowiska naturalnego – sygnalizuje marszałek Cezary Przybylski.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-
Samorządowa debata o czystym powietrzu
Samorządowa debata o czystym powietrzu
Samorządowa debata o czystym powietrzu

Dlatego właśnie niezbędne jest zintensyfikowanie działań dążących do ograniczenia emisji zanieczyszczeń oraz poprawy warunków życia mieszkańców województwa dolnośląskiego.

Uczestnicy dzisiejszego spotkania podpisali wspólne memorandum w którym zadeklarowali, że „czując się liderami samorządów lokalnych biorą odpowiedzialność za działania na rzecz redukcji emisji zanieczyszczeń, poprawy jakości powietrza i podnoszenia efektywności energetycznej naszych domów.”

Dzięki obecności przedstawicieli samorządów dzisiejsza konferencja była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń na temat działań antysmogowych w dolnośląskich samorządach a także możliwych do pozyskania środków finansowych na ten cel.

Uczestnicy spotkania podkreślali, że niezmiernie ważne dla zmian o których dyskutowano jest stałe przypominanie o zagadnieniach transformacji energetycznej i sukcesywne wprowadzanie nowoczesnych technologii ogrzewania mieszkań, a także funkcjonowania osiedli i struktur mieszkaniowych, które powinny być projektowane i budowane w taki sposób aby minimalizować ich wpływ na środowisko i ograniczać zużycie energii.

Źródło: Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content