18.7 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Dali świadectwo wiary #NieWstydzęSięKrzyża – Dobre Nowiny

26,463FaniLubię

Dwadzieścia pięć lat temu do Polski z pielgrzymką przybył papież Jan Paweł II. Odwiedził m.in. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i umiłowane Podhale. Wtedy wypowiedział ważne słowa o konieczności bronienia krzyża: „Umiłowani Bracia i Siostry, nie wstydźcie się tego krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz” – apelował do wiernych zebranych pod Wielką Krokwią 6 czerwca 1997 roku.

W 25. rocznicę tej niezwykłej wizyty pod Giewontem, Archidiecezja Krakowska wraz z miastem Zakopane, Powiatem Tatrzańskim oraz Województwem Małopolskim zaprosiła do włączenia się w akcję społeczną i dania świadectwa swojej wiary. – Pragniemy pokazać, że słowa Ojca Świętego wciąż są aktualne – tłumaczono.

- Autopromocja - KLIKNIJ NA GRAFIKĘ-

Wiele osób – młodsi i starsi, duchowni i świeccy – włączyło się w akcję i przesłało swoje zdjęcie z planszą z hasztagiem #NieWstydzęSięKrzyża. Z otrzymanych materiałów wykonano mozaikę, która pojawi się na ołtarzu podczas Mszy św. rocznicowej pod Wielką Krokwią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię

Żródło:Dobre Nowiny

Powiązane artykuły

Pozostańmy w kontakcie

26,463FaniLubię
274SubskrybującySubskrybuj
- Reklama -spot_img

Najnowsze Artykuły

Skip to content